Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Filmová a televizní cestovní kniha: po stopách filmových míst

Filmová a televizní cestovní kniha: po stopách filmových míst

Na trhu se objevuje speciální kniha pro všechny fandy a milovníky filmových míst: Filmová a televizní cestovní kniha vám ukáže ta nejzajímavější a nejkrásnější filmová místa v naší zemi.

Dňa 15.10. 2008 sa v kaviarni paláca kníh Luxor konala prezentácia novej Filmovej a televíznej cestovnej knihy. Prezentácia trvala zhruba trištvrte hodiny a zúčastnilo sa jej asi sto ľudí či už z radu novinárov, hostí, priaznivcov alebo náhodných návštevníkov paláca kníh. Knihu prezentoval jeden z autorov pán Vladimír Soukup. Krstnou mamou knihy sa stala herečka pani Valérie Zawadská.

Pán Soukup v úvode v globále poďakoval všetkým ľuďom i inštitúciám, ktorý sa na vzniku knihy podieľali. Ako povedal pri písaní knihy sa autori snažili vyhľadať najzaujímavejšie miesta a knihu spestrili o možné pešie vychádzky v okolí filmových miest či príjemné reštaurácie príp. iné zaujímavosti. Kniha obsahuje aj darček naviac a to brožúrku so vstupenkami a poukážkami na zľavu.

Ku knihe autori pridali aj bonusové DVD, ktoré prezentoval ďalší zo spoluautorov knihy pán Petr Ludvík. DVD má zhruba hodinu a pol a obsahuje približne 40 filmových ukážok.

Po prezentácií knihy dostala slovo krstná mama pani Zawadská, ktorá porozprávala veselú historku pri natáčaní filmu o Leoši Janáčkovi, keď točila na lúke milostnú scénu s pánom Munzarom zrovna asi na jedinom mravenisku, ktoré tam bolo a jej do šiat naliezli mravce. Pani Zawadská uviedla, že je šťastná, že publikácia vyšla v knižnej podobe lebo neznáša monitory a počítače.

Potom nasledoval už samotný krst knihy. Pani Zawadská nerada polieva knihy a tak len symbolicky omočenými prstami vo víne poklepala a pokrstila novú Filmovú a televíznu cestovnú knihu.V závere nasledovala ešte autogramiáda krstnej mamy knihy pani Zawadskej a autora pána Soukupa.

Podľa slov vydávateľa sa na ďalšie pokračovanie Filmovej a televíznej knihy môžeme tešiť o tri roky.

PC, foto: Steev

Oficiální anotace knihy: Cestovní kniha – Autem po Čechách, Moravě a Slezsku se poprvé objevila na vánočním trhu 2006 a její dvě vydání se zařadila mezi nejúspěšnější tituly knižního trhu v ČR. Novinková Filmová a televizní cestovní kniha –ve stejném formátu jako Cestovní kniha (162×244 mm), v českém jazyce, celobarevná na křídovém papíře, ve větším rozsahu (cca 350 stran) a s bohatším vybavením vede čtenáře - cestovatele na 73 jednodenních motoristických trasách na místa v ČR, kde se natáčely ty nejznámější či nejoblíbenější filmy, pohádky a seriály, na místa, která se podobně jako Dalešický pivovar (film Postřižiny) nebo Hoštice u Volyně (trilogie Slunce, seno,…) již stala místy kultovními. Tip: Oficiální stránky Filmová a televizní cestovní kniha V mnoha případech bude možné za pomoci knihy srovnat podobu oněch míst „tehdy a dnes“, formou rozhovorů se seznámit s režiséry, herci i místními pamětníky, připomenout si jejich zážitky, „příhody z natáčení“ i nesmrtelné a zlidovělé „hlášky“. Nechybí ani stručný popis hlavních památek a praktické informace.Tím ale vše zdaleka nekončí. K publikaci je přibalena samostatně neprodejná Kniha vstupenek a poukázek, které vám budou po 3 roky šetřit peníze na cestách. Příjemným překvapením a dárkem navíc je bonusové DVD s Otou Jirákem s ukázkami – scénkami z filmů a pohádek – ať již jako inspirace před cestou či pro pobavení za deštivých večerů. Cena tohoto kompletu je 699 Kč.

Komentáře

Chudlas

Je to dobrá knížka jen mě mrzí že tam není trochu větší výběr na DVD místa kde se film natáčel v jakém městě v jaké lokalitě.

2010-04-25 10:45:31

Reagovat

Caukys

Filmovou a televizní cestovní knihu jsem dnes obdržela a je stejně skvělá jako předchozí Cestovní kniha,vřele doporučuji :-)

2008-10-17 18:23:41

Reagovat

Caukys

Již mám objednáno a doufám že i na cestě,jen se čekalo až dorazí ve středu z tiskárny,nemůžu se dočkat :-))) Cestovní knihu – Autem po Čechách, Moravě a Slezsku již mám a proto jsem tak natěšená :-)))

2008-10-16 18:23:41

Reagovat

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 0.95