Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Na Slovensku se rodí děsuplná televizní minisérie Trhlina

Na Slovensku se rodí děsuplná televizní minisérie Trhlina

Režisér Peter Bebjak od prosince loňského roku natáčí nedaleko Nitry nový televizní seriál nazvaný Trhlina. Předlohou této tajuplné minisérie se stal stejnojmenný román vynikajícího slovenského spisovatele Jozefa Kariky. Mysteriózní thriller spjatý s jednou z největších slovenských záhad je zasazen do pohoří zalesněného hřebenu pohoří Tribeč, které se rozprostírá mezi městy Nitra, Topoľčany a Partizánske v takzvaném slovenském bermudském trojúhelníku.

Knižní thriller talentovaného Jozefa Kariky o nevysvětlitelné záhadě mizejících lidí v nepříliš vysokém pohoří nedaleko Nitry se stal hitem na Slovensku i v České republice. Devětatřicetiletý spisovatel, historik, filozof a rovněž investigativní novinář Karika se dostal do širšího povědomí již knihou Ve stínu mafie, která odhaluje skutečnosti o slovenské mafii devadesátých let. Zaujal rovněž dvoudílným románem Na smrt z období druhé světové války. V roce 2014 napsal svůj první horor Strach, o rok později následovala děsuplná Tma a loňským hitem se bez debaty stal mysteriózní horor Trhlina.

Autor knihy Jozef Karika s režisérem Peterem Bebjakem (foto: Jozef Karika)

Od prosince loňského roku se podle knižní předlohy Trhliny natáčí stejnojmenná minisérie. Scénáře se zhostil Tomáš Bombík (spolupracoval také na českých seriálech Mordparta a Spravedlnost), do režisérského křesla usednul Peter Bebjak (režie českého krimi seriálu Spravedlnost nebo úspěšného celovečerního snímku o podsvětí a pašerácích Čára). V hlavních rolích se představí vycházející slovenské hvězdy Matej Marušin (Sedmero krkavců), Tomáš Mischura nebo Jaroslav Mottl (Učitelka, Únos).

Z natáčení (foto: Jozef Karika)

Hlavní postavou Trhliny je nezaměstnaný absolvent vysoké školy Igor, který při jedné brigádě objeví záznamy výpovědí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten před sedmdesáti lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč a když se po více jak dvou měsících objevil, měl po těle rozsáhlé popáleniny, zranění a byl ve strašlivém psychickém stavu. Igor postupně zjišťuje, že případ Waltera Fischera není zdaleka jediný. Spolu s dalšími parťáky a přítelkyní Miou se vydává rozluštit tajemství sil ukrytých uprostřed lesů děsivého Tribeče. V partě výletníků za neznámem se potkávají dvě protichůdné osobnosti - nepříliš atraktivní a vcelku protivný záhadolog Andrej a skeptický učitel David. Zpočátku nevinné putování se změní v hororový zážitek.

Slovenská televize JOJ plánuje trojdílnou minisérii Trhlina uvést na obrazovky v příštím roce.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

  • Banatova vložila místo natáčení Zastávka k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Ulice k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Podchod k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Procházka k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Město k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Byt k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Škola k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení Park k filmu 25. hodina.

  • Banatova vložila místo natáčení U řeky k filmu 25. hodina.

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.41