Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Schindlerův seznam oslaví čtvrtstoletí návratem do kin

Schindlerův seznam oslaví čtvrtstoletí návratem do kin

Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U příležitosti tohoto výročí se znovu vrací do kin, doplněný předmluvou režiséra Stevena Spielberga. V českých kinech bude znovuuveden na mezinárodní den památky obětí holocaustu 27. ledna.

Schindlerův seznam je hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře naší civilizace – holocaustu. Příběh podle skutečných událostí líčí osudy poněkud bezskrupulózního byznysmena Oskara Schindlera, který nejprve na válce velmi zbohatl, aby na jejím sklonku obětoval veškeré své jmění pro záchranu 1100 lidských životů.

Liam Neeson a Ben Kingsley

Kontroverzní německý podnikatel českého původu (narodil se v rodině sudetských Němců ve Svitavách), byl před válkou agentem německé rozvědky, spolupracoval s nacisty a k továrně zabavené židovským majitelům se dostal na podzim roku 1939. Děj snímku se odehrává ve starém židovském ghettu Kaziměř, potom v pracovním táboře Plaszów, kamenolomu Libáň a českém Brněnci, kde se do dneška nachází bývalé budovy koncentračního tábora. Tam jsou Židé nakonec osvobozeni Rudou armádou. Samotný Oskar Schindler se pokoušel po válce podnikat v Německu a v Argentině, nějakou dobu pracoval v Izraeli. V roce 1974 zemřel v Německu, pohřben je na římsko-katolickém hřbitově na hoře Sijón v Jeruzalémě. Snímek natočil Stephen Spielberg v roce 1993 podle knihy Schindlerova Archa australského spisovatele Thomase Keneallyho.

V hlavních rolích Liam Neeson a Ben Kingsley

„Když byl film prvně uveden do kin, chtěl jsem, aby diváci nahlédli tuto temnou kapitolu dějin prostřednictvím velmi neobvyklého hrdiny, Oskara Schindlera,“ říká režisér a dodává: „Znovu se ocitáme v době, kdy je potřeba o té strašlivé historii mluvit a přemýšlet.“

Ben Kingsley. Ač je film poměrně nový, byl natočen černobíle

Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a držitel sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.37