Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Slavný polárník zavítal do České republiky

Slavný polárník zavítal do České republiky

V dubnu a květnu 2018 v Praze natáčel norsko-švédsko-český tým filmařů snímek o nejznámějším polárním průzkumníkovi Amundsenovi. Do přelomu 19. a 20. století se na jaře loňského roku ponořila nejen pražská náplavka, ale také Rudolfinum, Žofín a ateliér v Třeboradicích. V dobrodružném dramatu se mezi zahraničními herci objeví i oblíbený Vojtěch Kotek.

Za snímkem stojí režisér Espen Sandberg, který režíroval poslední Piráty z Karibiku či seriál Marco Polo. Původně se mělo natáčet v Maďarsku nebo Litvě, nakonec si produkce vybrala Prahu. Pražské Podolské nábřeží se proměnilo v Oslo, Amunsenovo letadlo i vzducholodě a lodě vznikly rovněž v České republice. Film se natáčel také v Norsku a na Islandu.

foto: Bontonfilm

Norský polární badatel Roald Amundsen (ve snímku ho představuje norský herec Pål Sverre Hagen) jako první dosáhl jižního pólu, stal se průkopníkem polárního výzkumu vzducholoděmi a letadly. 14. prosince 1911 jako první stanul na jižním pólu a v roce 1926 se mu podařilo přeletět pomocí vzducholodě Norge severní pól a přistát na Aljašce.

foto: Bontonfilm

Film slibuje zobrazit nejen nezlomnou energii, která ho žene dosáhnout vytyčeného cíle, ale také odhaluje bolest toho, co znamená obětovat všechno a všechny ledovým pustinám s vidinou neurčitého snu.

foto: Bontonfilm

Projekt Amundsen vznikal v České republice rovněž díky filmovým pobídkám. „Ročně tu zahraniční filmové a televizní produkce stráví stovky natáčecích a přípravných dnů a utratí kolem 4,5 miliardy korun. Konkrétně film Amundsen se u nás točil 22 dnů a více než stočlenný štáb byl z 85 % český. Je skvělé, že zahraniční produkce do této míry zaměstnávají místní filmaře,“ dodává vedoucí Czech Film Commission Pavlína Žipková.

České premiéry se snímek dočká 21.února 2019

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.26