Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Běžecká legenda v kinech: Ondříček točí film o Zátopkovi

Běžecká legenda v kinech: Ondříček točí film o Zátopkovi

Skončila první část natáčení snímku o legendárním běžci Emilu Zátopkovi. Filmaři v čele s režisérem Davidem Ondříčkem budou pokračovat na konci letošních letních prázdnin.

Filmové obrazy jsou naplánovány na celý rok, tak aby byla zachycena všechna roční období. Tým filmařů by měl odjet i do finských Helsinek, kde chtějí zachytit atmosféru z Olympiády v roce 1952. Zátopek tam vyhrál dokonce tři medaile – v běhu na 5 km, 10 km a v maratonu. Ve všech třech disciplínách zároveň pokořil světové rekordy.

V hlavní roli se představí Václav Neužil (foto: Lucky Man Films)

V české republice filmaři zatím využili čtyř lokací – stadionu v Březnici, na cyklistickém stadionu v Lounech, v Úvalech a prostor bývalé továrny Koh-i-noor v pražských Vršovicích.

Jeho ženu hraje Martha Issová (foto: Lucky Man Films)

Stadion v Březnici u Příbrami se proměnil ve sportoviště v Kutné Hoře, kde Zátopek poznal svou budoucí ženu Danu Ingrovou, která na těchto závodech vyhrála soutěž v hodu oštěpem. „Stadionů, které by vypadaly jako ve čtyřicátých letech, je u nás strašně málo. Březnice je skvělá, že úpravy nemusely být tak velké a stadion sám je fotogenický,“ vysvětluje Ondříček.

Natáčení začalo na stadionu Březnice u Příbrami (foto: Lucky Man Films)

Cyklistický stadion v Lounech se změnil na stadion ve Zlíně, kde odstartovala běžcova kariéra. Ve Zlíně zároveň začal Emil Zátopek v šestnácti letech pracovat v Baťově obuvnické továrně.

Z bývalé továrny Koh-i-noor se pro snímek staly Baťovy zlínské obuvnické závody, kde Zátopek začal v šestnácti letech pracovat.

Režisér David Ondříček s hlavními protagonisty (foto: Lucky Man Films)

Snímek má poměrně vysoký rozpočet, zhruba 92 milionů korun. Hlavní příčinou finanční náročnosti projektu je fakt, že se jedná o „dobovku“. Finančně nákladné je například sportovní náčiní, úbory či areály staré desítky let, které dnes již vypadají jinak a je těžké je získat či najít. Snímek získal 15 milionů korun od Státního fondu kinematografie, určitou formu podpory přislíbila Česká televize i český olympijský výbor.

Emil Zátopek se svojí ženou

Jako Emil Zátopek se divákům představí Václav Neužil, který kvůli roli začal před několika lety intenzivně běhat, jeho životní lásku Danu ztvární Martha Issová.

Film by měl být hotov před letní olympiádou v Tokiu, která proběhne příští rok v červenci.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.84