Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Spencer: Naivní Diana uprostřed královské rodiny

Spencer: Naivní Diana uprostřed královské rodiny

Životopisné drama režiséra Pabla Larraín (např snímek Jackie) o Dianě Spencer (Kristen Stewart) je obrazem zoufalství ženy, která se neztotožnila s tradicemi anglické královské rodiny. Manželství je nenávratně pryč. Opory, kterou jí mohl poskytnout manžel princ Charles (Jack Farthing), se nedočkala.

Na základě skutečných událostí se odvíjí fiktivní niterný boj princezny Diany. Je to vzpoura proti všem rituálům a touha po svobodném volném životě, útěk do vzpomínek na dětství.

Kristen Stewart

Vše probíhá o vánočních svátcích roku 1991 v anglickém Norfolku na panství Sandringham. Během tří dnů se odvíjí příběh Diany potýkající se s duševními problémy. Rozhodne se ukončit své desetileté manželství. Jedinou útěchou jsou jí její dva synové a důvěrnice a garderobiérka (Sally Hawkins).

Film je místy velmi romantický a působí až směšně, když se vnitřně rozervaná Diana, která žije uprostřed luxusu, potýká se svými démony.

V roli královny Alžběty II. se představila Stella Gonet. Kristen Stewart (Twilight sága) úspěšně ztvárnila skutečnou Dianu ve většině svých gest a pohybů. V celém filmu trpí její postava sebelítostí a naivitou v kontrastu s okolním luxusem a bohatstvím. Zajímavé je, že jakoby náhodou se ztotožňuje s Annou Boleynovou, popravenou manželkou Jindřicha VIII.

Kristen Stewart

Dle slov odborníků, kteří se specializují na královskou rodinu, je námět filmu nepřesný: Lady Di se během zmiňovaného vánočního prodlouženého víkendu s britskou královskou rodinou už nestýkala. Komplikované rodinné vztahy a Dianiny pocity expresivně vyjádřené ve snímku Spencer by však měly popisovat skutečnost.

Film USA se natáčel ve Velké Británii a Německu. Německý Schlosshotel v Kronbergu ve filmu suploval Sandringham, venkovské sídlo královské rodiny, které se nachází v Norfolku na východě Anglie.

Kristen Stewart

Diana Frances Spencerová byla manželkou následníka britského trůnu prince Charlese a matkou dvou synů. Jejich manželství bylo rozvedeno 27.8. 1996. Po rozvodu až do své předčasné smrti pracovala a bojovala proti nášlapným minám, pomáhala lidem postiženým AIDS a vytvořila charitu pro děti.

Pozdě v noci 30.8.1997 se stala obětí automobilového neštěstí i se svým milencem Dody al-Fayedem. Řidič, ujíždějící před novináři, narazil ve velké rychlosti do stěny tunelu. I on byl na místě mrtev. Pohřeb Diany se konal 6. září 1997.

Snímek měl v českých kinech premiéru 20.1. 2022

Komentáře

Pavel

A už asi pomiliónté někdo používá lživé, zlomyslné, slizké, smradlavé, buranské a zrůdné slovo "naivní". Ach jo, pořád dokola. Chyba není v podvedeném, chyba je v podvodníkovi. Zatímco odporné manipulativní slovo "naivní" se snaží zesměšňovat podvedeného a tím se fakticky staví na stranu podvodníka.

2022-02-06 11:11:03

Reagovat

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.87