Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Aktuálně: dánští filmaři natáčí v České republice nový fantasy film

Od konce února natáčí na českém území štáb dánského koprodukčního filmu Dina, dcera jasnovidky (The Shamer’s Daughter). Poslední klapka by měla padnout na konci dubna, celkově u nás plánuje štáb strávit 38 natáčecích dní. Film bude vznikat na hradu Kost, v pražském Klášteře svaté Anny, barrandovských ateliérech a středověkém skanzenu Řepora.

Jeden svět přiváží do Prahy filmy o bezpráví, navštíví i další regiony

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět letos láká na šest světových premiér, z toho čtyři české. Kromě Prahy budou filmy po celý březen k vidění i ve více než třiceti dalších městech.

Majitelé Windows Phone, aplikaci Filmová místa máme už i pro vás!

Cestujete po krásách naší země, a čas od času si říkáte, že to či ono místo asi znáte z filmu? Teď už nemusíte jen hádat, stačí spustit aplikaci Filmová místa. Po Androidu a iOS se dostalo i na majitele Windows Phone.

Vydejte se za filmovými i vlastními příběhy Adršpašských skal

Bájnými příběhy je opředené skalní město nedaleko Náchoda. Většina televizních diváků zná pohádky Z Pekla štěstí, Třetí princ, nebo Princ a Večernice, jejichž příběhy se v Adršpašských skalách odehrávají. Jedno z nejznámějších skalních měst v zemi má však i své vlastní, neméně zajímavé pověsti a legendy.

Brněnské dominanty, které můžete vidět na stříbrném plátně

Je mnoho, které se objevily v některém z filmů. Pár vteřin na plátně je však často to jediné, čím mohou zaujmout. V tomto článku se můžete dočíst o vybraných lokacích v jihomoravské metropoli, které rozhodně za navštívení stojí.

První republika láká na lásku a tajemství, ne na výklad dějin

Seriál První republika vypráví příběh podnikatelské rodiny Valentových v meziválečném Československu. Jde o romantický seriál z prostředí ulic a salónů prvorepublikové Prahy, nikoliv interpretováním a reprodukováním minulosti.

Prožijte atmosféru protektorátního Hradce Králové, aneb kde se natáčel Vyšší princip

Hradec Králové je filmovějším místem, než by bylo na první pohled patrné. Podívali jsme se na místa natáčení filmu Vyšší princip.

Iva Janžurová: snažím se hrát, jak nejlíp umím (rozhovor)

Poznávacím znamením jedné z nejvýraznějších českých komediálních hereček Ivy Janžurové (*1941) je její nezaměnitelný smích a neopakovatelná mimika. Výrazných rolí ztvárnila Iva Janžurová na filmovém plátně bezpočet. Hovořili jsme spolu nejen o filmových místech.

Jaké to je být součástí filmu? (Sarajevo, 2014, Andreas Prochaska)

Sarajevo je pracovní název právě vznikajícího mezinárodního koprodukčního filmu režiséra Andrease Prochasky. Snímek pojednává o událostech sarajevského atentátu na císaře Františka Ferdinanda d’Este v roce 1914. Do pozice hlavního hrdiny je dosazen soudce Leo Pfeffer, který je na stopě spiknutí proti císaři.

Tip na výlet: pohádková stezka a filmová místa na Pomezních boudách

Letošní zima sice zatím vyznavačů zimních sportů příliš nepřeje, my však věříme, že se počasí rychle umoudří a přinášíme vám návrh na výlet za místy z legendárních českých filmů a seriálů, které se natáčely v Krakonošově rajónu.

Den filmového turisty: na skok v Paříži

Pro focení filmových míst se musí využít každá sebemenší příležitost. Když se objevila dvoudenní pracovní cesta do Paříže, bylo rozhodnuto: urvat pro sebe pár hodin a navštívit co nejvíce filmových míst. Pojďte se mnou.

V hlavní roli Křivoklát

Oblíbený hrad jak českých, tak zahraničních filmařů. Hrad, který filmem žije již od 50. let a jeho hvězdná kariéra nekončí ani v novém miléniu. To je Křivoklát.

Malá noční Praha ve filmu Amadeus

Když Miloš Forman zjistil, že půjde na hru o hudebním skladateli, zděsil se: „V komunistických zemích byly zbožňovány filmy o skladatelích, protože ti dělají hudbu, takže nešíří rozvratné myšlenky. Byly to ty nejnudnější filmy, jaké jsem kdy viděl.“

Vánoce mohou být pohádkové i bez televize

Pohádky patří k Vánocům asi stejně neodmyslitelně, jako kapr s bramborovým salátem. Pokud však patříte k těm, kteří si čekání na dárky krátí raději venku, než u televizní obrazovky, připravili jsme si pro Vás několik tipů na Vánoční výlety za pohádkovými místy.

Wanted: Hledá se místo natáčení

Východní Morava – místo, kde leží počátky mysteriózního Bratrstva, tajné organizace zabijáků. Pro nejednoho Čecha asi bylo překvapením, když tuto informaci uslyšel v americko-německém akčním thrilleru s hvězdným obsazením Angeliny Jolie, Morgana Freemana a Jamese McAvoye.

Roman Pikl dotančil ze Slavie k Saskému mostu, aneb Vzpomínky na Discopříběh

Roman Pikl se většině z nás vybaví jako "ten druhý kluk" z Discopříběhu. Náhoda tomu chtěla, že jsme se setkali a Roman zavzpomínal na zážitky z natáčení. Podařilo se nám i částečně zjistit, co dělají další postavy Discopříběhu dnes.

1 | 2 | 3 | ... | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.5