Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Wanted: Hledá se místo natáčení

Východní Morava – místo, kde leží počátky mysteriózního Bratrstva, tajné organizace zabijáků. Pro nejednoho Čecha asi bylo překvapením, když tuto informaci uslyšel v americko-německém akčním thrilleru s hvězdným obsazením Angeliny Jolie, Morgana Freemana a Jamese McAvoye.

Roman Pikl dotančil ze Slavie k Saskému mostu, aneb Vzpomínky na Discopříběh

Roman Pikl se většině z nás vybaví jako "ten druhý kluk" z Discopříběhu. Náhoda tomu chtěla, že jsme se setkali a Roman zavzpomínal na zážitky z natáčení. Podařilo se nám i částečně zjistit, co dělají další postavy Discopříběhu dnes.

Pohádkový hrad Bouzov

„To jsem blázen, devět hodin a slunce nikde,“ chytá se za hlavu komoří v úvodu jedné z nejslavnějších českých pohádek O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Od první minuty spatřujeme na plátně romantický hrad Bouzov, který poskytl útočiště mnoha filmařským záměrům a nejčastěji právě pohádkám.

Jak dostat tatínka do polepšovny: Dračí zub třikrát jinak

V jednom z předchozích článků jsme informovali o nalezení chalupy, ve které Vašek trávil prázdniny v kultovním filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Dnes se dočtete, jak je to ve skutečnosti s legendárním Dračím zubem – skálou, na kterou Vašek se svým otcem Lubošem potají lezli.

Fénixcon & Parcon: soumrak bohů nad Brnem

Je to tady. Sice o rok později, ale soumrak bohů nás nakonec dostihl. My na rozdíl od Mayů známe jeho opravdové datum, a jestli jste si mysleli, že to budete mít rychle za sebou, mýlili jste se.

To nejlepší z krátkého filmu v brněnské Lucerně

Brněnské kino Lucerna připravuje, v návaznosti na udílení evropských filmových cen, promítání krátkých filmů, které budou soutěžit o absolutního evropského vítěze v této kategorii. Pravidelně konaná akce iShorts poskytne 11. prosince výběr z nominovaných snímků sekce a především vítěze, kterého se dozvíme začátkem prosince v Berlíně.

Praha v norském filmu o detektivovi s Downovým syndromem [video]

Název snímku Detektiv Down režiséra Bårda Breiena prozrazuje vše podstatné: mladý detektiv trpící Downovým syndromem rozplétá případ zmizení bruslařské legendy. Ačkoliv se děj odehrává v Oslu, pro natáčení si norský režisér zvolil Prahu a okolí.

Po stopách filmu Ronin (video)

Film Ronin se natáčel na spoustě míst Francie, především v Paříži, v Nice a ve městě Arles. Naše srovnávací video vás na tato místa pozve.

Oldřich Kaiser: Možná přijde i kouzelník je uzavřená kapitola

Rozhovory poskytuje Oldřich Kaiser zcela sporadicky, proto jsme velmi ocenili, že si našel čas na rozhovor o filmových lokacích, zajímavých rolích a zavzpomínal na zásadní snímky ze své bohaté filmografie.

Soutěžte s námi o sluchátka a DVD/Blu-ray dle vlastního výběru: vyhlášení výherců!

Prověříme vaše znalosti filmových míst v nejslavnějších českých filmech: stačí správně odpovědět na tři otázky, být co nejblíže tipovací odpovědi a pak už jen věřit v štěstěnu. Soutěž probíhá od pátku 23. srpna do soboty 31. srpna.

Víkendový výlet po filmových místech: přidejte se i vy!

Pravidelná Filmová Dovolená je opět tady. Zlínská rodinka opět vyráží na objevnou výpravu po filmových lokacích, které najdete i tady u nás. Tentokrát pojede větší parta lidí. Chcete-li se k nim přidat, máte možnost.

Filmová místa pro Android jsou na světě!

Majitelé chytrých telefonů s Androidem se konečně dočkali: aplikace Filmová místa je ke stažení na Google Play. Prozradí vám, co se natáčelo ve vašem okolí. A to nejlepší? Je zdarma!

Vicky Cristina Barcelona: návštěva Španělska (video)

Cílem naší částečně filmové cesty byla Barcelona, kde jsme vedle památek a zajímavých míst navštívili několik zajímavých filmových lokací: Sagrada Familia, Parc Güell, Casa Milà a další. Mrkněte na naše první srovnávací video!

Právě cestujeme a fotíme: Nice, Marseille, Arles, Barcelona a Carcassonne

Účastníci našeho filmového zájezdu jsou trpěliví: místo vyhlášených míst chodíme a fotíme filmová místa z filmů Šimon a Matouš, (K)lamač srdcí, Ronin, Swordfish i z Četníků ze Saint Tropez. Fotili jsme v Barceloně i Carcassonne!

V Liberci se filmuje

Filmový štáb režiséra Jiřího Svobody pokračoval i tento víkend v natáčení historického snímku Poslední cyklista. Vysílat ho bude Česká televize patrně v závěru roku a tématem bude židovská otázka v předválečné Evropě.

Ty nejlepší pohádky na Štědrý den

K Vánocům se neodmyslitelně pojí pohádky. Podívali jsme se na ty nejzajímavější hrady a zámky, kde sídlí princové a princezny.

1 | 2 | 3 | ... | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.6