Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Ty nejlepší pohádky na Štědrý den

K Vánocům se neodmyslitelně pojí pohádky. Podívali jsme se na ty nejzajímavější hrady a zámky, kde sídlí princové a princezny.

Top 10 nejčastěji filmovaných míst u nás (1. část)

Naše bohatá databáze filmových míst umožňuje zjistit nejrůznější zajímavé statistické informace. Tentokrát jsme vyčetli desítku míst, která můžete v televizi zahlédnout nejčastěji.

Popelka slaví čtyřicet let: navštivte Barrandov a Moritzburg

Jedna z nejoblíbenějších vánočních pohádek Tři oříšky pro Popelku slaví čtyřicet let. Při této příležitosti byla připravena výstava v zámku Moritzburg i na Barrandově.

Návrat do budoucnosti s vozem DeLorean

Kdo by neznal komedii Návrat do budoucnosti, kde Marty McFly svádí neustálý boj s paradoxy způsobené cestováním v čase. Klíčový stroj trilogie, vůz DeLorean, se nyní na místa natáčení podíval.

Spouštíme anglickou verzi: Movieloci.com

Filmová místa.cz se dočkala svého mezinárodního sourozence. Na webu Movieloci.com najdete takřka stejný web, avšak anglicky a s převážně zahraničními filmy.

Red Tails: fotografie z natáčení v Milovicích

Film Red Tails vypráví o pilotech afroamerického původu, kteří bojovali za druhé světové války na straně spojenců. Film se mimo jiné natáčel i u nás, na letišti v Milovicích, odkud přinášíme několik fotografií.

Říše slunce: fotili jsme v Šanghaji 25 let od natáčení

Úvod filmu Říše slunce se odehrával a ve skutečnosti i natáčel v Šanghaji. Podařilo se nám zde uloupit několik zajímavých filmových záběrů. Jak se tato čínská metropole změnila 25 let od natáčení?

Filmový výlet do Kerska za kancem se šípkovou

Nevíte, co s nedělním odpolednem, nebo ještě lépe volným pracovním dnem? Vydejte se na východ od Prahy navštívit nejzajímavější filmová místa. Cílem cesty bude tentokrát známá hájovna z filmu Slavnosti sněženek s vyhlášeným kancem se šípkovou, anebo se zelím.

Za oblíbenými místy filmařů: větrný mlýn v Kuželově

Kuželovský větrný mlýn se proslavil hned v několika pohádkách, seriálech i filmech. Podívejte se s námi za jedním z nejznámějších a nejzachovalejších mlýnů holandského typu v samém srdci Horňácka.

Retro Filmový festival v Neveklově, aneb Zase jste se kochal... (reportáž)

Navštívili jsme Retro filmový festival v Neveklově, který byl uspořádán při příležitosti padesátiletého výročí kina. Promítaly se filmy natáčené v blízkém okolí: Strakonický dudák, Václav a samozřejmě Vesničko má, středisková. Zajímavostí byl pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

|

Filmová místa na promítání v Levíně

V Levíně se uskutečnilo promítání filmu Páni kluci spojené se setkáním s hlavním představitelem Michalem Dymkem v roli Tomáše. Byli jsme u toho.

Hoštice u Volyně: vesnička zruinovaná filmem

Kdo by neznal trilogii Slunce, Seno od Zdeňka Trošky. Odehrává se v jihočeské vesničce Hoštice, odkud režisér pochází. Sláva však vesničce na kouzelnosti spíše ubírá. Starousedlíci buď na slávě vydělávají, nebo se návalům turistů brání.

Páni kluci v Levíně: po 35 letech

Již 35 let uplynulo od natáčení skvělé komedie Páni kluci. Elektrotechnické muzeum Zubrnice a městys Levín vás zvou na akci Páni kluci v Levíně, a to 30. července 2011. V plánu je beseda s herci, kteří ve filmu hráli, k dispozici budou fotografie z natáčení a po setmění, ve 20:00 bude promítání filmu včetně vystřižených scén, které nikdy nebyly zveřejněny.

Veronika Freimanová o Sněženkách i seriálu Vyprávěj

O filmových místech z komedie Sněženky a Machři, i po 25 letech a ze seriálu Vyprávěj jsme si povídali s Veronikou Freimanovou.

Natáčení filmu Santiniho jazyk ve Žďáru nad Sázavou

Dostali jsme zprávu od Kuby Ježe: Ve Žďáru nad Sázavou právě vzniká nový film v produkci České televize Santiniho jazyk, režie Jiří Strach. Lokace: Zelená hora - kostel sv. Jana Nepomuckého, známi herci: Stropnický, Švehlík ml, Taclík atd.

Grandhotel Pupp: Najfilmovejší hotel v Čechách

Kto by čakal, že hotel s týmto prívlastkom sa nachádza v Prahe, kde sa točilo najviac snímok československej a terajšej českej kinematografie bude asi sklamaný. Týmto titulom sa totiž môže pýšiť hotel v známom kúpeľnom meste Karlovy Vary.

1 | 2 | 3 | ... | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.81