Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Říše slunce: fotili jsme v Šanghaji 25 let od natáčení

Úvod filmu Říše slunce se odehrával a ve skutečnosti i natáčel v Šanghaji. Podařilo se nám zde uloupit několik zajímavých filmových záběrů. Jak se tato čínská metropole změnila 25 let od natáčení?

Filmový výlet do Kerska za kancem se šípkovou

Nevíte, co s nedělním odpolednem, nebo ještě lépe volným pracovním dnem? Vydejte se na východ od Prahy navštívit nejzajímavější filmová místa. Cílem cesty bude tentokrát známá hájovna z filmu Slavnosti sněženek s vyhlášeným kancem se šípkovou, anebo se zelím.

Za oblíbenými místy filmařů: větrný mlýn v Kuželově

Kuželovský větrný mlýn se proslavil hned v několika pohádkách, seriálech i filmech. Podívejte se s námi za jedním z nejznámějších a nejzachovalejších mlýnů holandského typu v samém srdci Horňácka.

Retro Filmový festival v Neveklově, aneb Zase jste se kochal... (reportáž)

Navštívili jsme Retro filmový festival v Neveklově, který byl uspořádán při příležitosti padesátiletého výročí kina. Promítaly se filmy natáčené v blízkém okolí: Strakonický dudák, Václav a samozřejmě Vesničko má, středisková. Zajímavostí byl pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

|

Filmová místa na promítání v Levíně

V Levíně se uskutečnilo promítání filmu Páni kluci spojené se setkáním s hlavním představitelem Michalem Dymkem v roli Tomáše. Byli jsme u toho.

Hoštice u Volyně: vesnička zruinovaná filmem

Kdo by neznal trilogii Slunce, Seno od Zdeňka Trošky. Odehrává se v jihočeské vesničce Hoštice, odkud režisér pochází. Sláva však vesničce na kouzelnosti spíše ubírá. Starousedlíci buď na slávě vydělávají, nebo se návalům turistů brání.

Páni kluci v Levíně: po 35 letech

Již 35 let uplynulo od natáčení skvělé komedie Páni kluci. Elektrotechnické muzeum Zubrnice a městys Levín vás zvou na akci Páni kluci v Levíně, a to 30. července 2011. V plánu je beseda s herci, kteří ve filmu hráli, k dispozici budou fotografie z natáčení a po setmění, ve 20:00 bude promítání filmu včetně vystřižených scén, které nikdy nebyly zveřejněny.

Veronika Freimanová o Sněženkách i seriálu Vyprávěj

O filmových místech z komedie Sněženky a Machři, i po 25 letech a ze seriálu Vyprávěj jsme si povídali s Veronikou Freimanovou.

Natáčení filmu Santiniho jazyk ve Žďáru nad Sázavou

Dostali jsme zprávu od Kuby Ježe: Ve Žďáru nad Sázavou právě vzniká nový film v produkci České televize Santiniho jazyk, režie Jiří Strach. Lokace: Zelená hora - kostel sv. Jana Nepomuckého, známi herci: Stropnický, Švehlík ml, Taclík atd.

Grandhotel Pupp: Najfilmovejší hotel v Čechách

Kto by čakal, že hotel s týmto prívlastkom sa nachádza v Prahe, kde sa točilo najviac snímok československej a terajšej českej kinematografie bude asi sklamaný. Týmto titulom sa totiž môže pýšiť hotel v známom kúpeľnom meste Karlovy Vary.

Vánoční soutěž o tři výhry s Filmopolis.cz

Přinášíme vám další soutěž ve spolupráci s Filmopolis.cz. Dnešní otázka se týká filmů Harry Potter, které naši čtenáři jistě dobře znají.

Natáčení filmu Faust na hradě Točník

Hrad Točník se od 20. srpna do 20. října uzavře pro veřejnost. Režisér Alexandr Sokurov zde bude natáčet film Faust dle předlohy spisovatele Johanna Wolganga Goetha. Natáčet se má i na louce pod Žebrákem, v Lipnici a na Americe, kde byste mohli zastihnout filmový štáb i vy.

Pozvánka: Podívejte se na místa, kde se natáčely filmy Páni kluci a Rebelové

Zubrnická museální železnice si Vás dovoluje pozvat 28. března 2009 na obnovené vzpomínkové putování po lokálce. Koncem roku 2008 došlo po patnácti letech k odkoupení celé tratě od Správy železniční dopravní cesty.

Tipy na filmové výlety v Českém ráji

Český ráj je i rájem filmařů. Doslova na pětníku zde najdete kouzelná skalnatá zákoutí, stará česká stavení i krásné hrady a zámky. Dnes vám doporučíme dva výlety po nejznámějších filmových místech. Podíváte se na hrad Kost, zámek Hrubá skála, Kopicův statek a hrad Valdštejn.

James Bond: Quantum of Solace

V současné době vévodí filmovým plátnům nový James Bond 007, skrývající se pod názvem Quantum Of Solace. Akcemi doslova prošpikovaný film sice postrádá silnější příběhovou linii a celkově se mi film líbil trošu méně, než předchozí Casino Royale.

Slavíme druhé narozeniny: o všem s vámi

Po dvou letech a stovkách hodin práce jsou Filmová místa.cz takové, jaké je vidíte. Napište nám, co vám zde chybí, co zlepšit, nebo co naopak tak důležité není.

1 | 2 | 3 | ... | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 1.01