Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Pro analýzu návštěvnosti a zobrazení reklam používáme soubory cookie. Pokud nesouhlasíte, odejděte, jinak klepněte na:

Rozumím

T2 Trainspotting: Na exkurzi do vlastního mládí

Uplynulo dvacet let, hodně se změnilo, ale ještě víc toho zůstalo při starém. Pokračování Trainspottingu už není výpovědí jedné generace, blesk prostě neuhodí na stejné místo dvakrát. Režisér Danny Boyle předvádí Rentona, Begbieho, Sickboye a Spuda jako bývalé antihrdiny ztracené v minulosti a obstojně se snaží na úspěšnou jedničku navázat. A když už ne dalším kultem, tak rozhodně stylem a skvělou hudbou.

Filmaře fascinují zdemolované ulice i perly historické Prahy, natáčí se velkofilm The Aftermath

Americká hvězda Keira Knightley a švédský krasavec Alexander Skarsgard natáčejí v České republice poválečné drama The Aftermath (Následky). Režisér James Kent se rozhodl pro nádherné historické prostředí hlavního města, ve filmu si rovněž zahraje vybydlená ústecká čtvrť Předletice.

Bába z ledu: Romance ze studené Vltavy

Podzim života může být romantický, i když někdy pěkně studený. Režisér Bohdan Sláma přichází s Bábou z ledu, snímkem z prostředí českých otužilců. Zajímavý film o stárnutí, emancipaci ovdovělé matky, hledání nových radostí a osobní rovnováhy čeká dokonce mezinárodní distribuce.

Moonlight přináší odstíny univerzální lásky

Chudý homosexuální černoch, který hledá své místo v životě. Snímek Moonlight vypadá na první pohled jako klišé o utlačovaných menšinách, přesto má od populárních stereotypů na míle daleko. Svalnatý drsňák se zlatými zuby odhaluje svoji křehkou duši a dealer drog není prvoplánovým zlounem. V Evropě zatím nepříliš známý režisér Barry Jenkins rozehrává intimní příběh o životě afroamerické komunity v jihovýchodní části Floridy.

Nejlepší horory nového tisíciletí

Od tajemných duchařin po brutální masakry a zástupy nemrtvých, šestnáct let nového tisíciletí nabídlo více než ďábelské pokoukání. Zavzpomínejte s námi na hororové lahůdky, při kterých se i dnes ježí vlasy na hlavě. A pozor, po letech se na plátna kin vrací mstivá Samara.

Helena Třeštíková se vrací s celovečerním dokumentem Strnadovi

Před lety požádal Krátký film režisérku Helenu Třeštíkovou, aby sledovala několik manželských párů – šest let, od jejich svatby. Vznikl z toho v roce 1986 projekt Manželské etudy. A z nich vychází nový celovečerní dokument Strnadovi.

Natalie Portman jde netuctové první dámě Jackie až na dřeň

Křehká a tajemná, stylová i atraktivní nekorunovaná královna přišla o trůn i svého krále. Na podzim roku 1963 během předvolební kampaně v texaském Dallasu proletěla jejímu manželovi Johnu Fitzgeraldovi Kennedymu jedna střela krkem, druhá mu roztříštila pravou stranu lebky. Jacqueline v tu chvíli seděla vedle něj.

Rok 2016 trhnul v českých kinech rekord návštěvnosti, i letos se máme na co těšit

V loňském roce navštívilo česká kina přes patnáct milionů lidí, což je nejlepší výsledek od roku 1993. Na úspěchu se nepodílel jenom vánoční megahit Anděl Páně 2, v první desítce nejúspěšnějších českých filmů se objevil také snímek o Lídě Baarové nebo Teorie Tygra s nestárnoucím Jiřím Bartoškou, velký úspěch slavil film o českých hrdinech Anthropoid.

Nablýskaní Spojenci: Lež má krásnou tvář

Některá místa jsou pro vyprávění dramatických příběhů jako stvořená, filmová kouzla z nich dokáží udělat vysněné světy divácky vděčných dobrodružství. Mezi všemi vyčnívá marocká Casablanca, jménem této severoafrické perly se pyšní notoricky známý americký snímek z roku 1942. Ve stejném prostředí i roce se potkávají Spojenci a pomocí poctivé postprodukční práce českých profesionálů servírují svět orientálního lesku a sex appealu.

Pokračování Postřižin: Krasosmutnění zobrazí méně spokojená třicátá léta

Hrabalovy geniální Postřižiny se vrací! Přesněji řečeno, Česká televize připravuje nový film Krasosmutnění, což je adaptace novely Bohumila Hrabala. Krasosmutnění navazuje na Postřižiny, které už dobře známe.

Česká republika je opět rájem filmařů

Již od roku 2004 láká Česká filmová komise (Czech Film Commission) do naší země zahraniční filmaře, funguje jako spojka mezi jednotlivými produkčními týmy a místními úřady. Doporučuje vhodné lokace, pomáhá lépe se zorientovat v podmínkách natáčení a legislativě, vysvětluje systém filmových pobídek. V současné době podporuje čilé otevírání regionálních filmových kanceláří po celé republice a prezentuje český filmový průmysl v prestižním magazínu Variety nebo na filmových festivalech od Cannes až po Los Angeles. Od roku 2017 se stane novým oddělením Státního fondu kinematografie.

Zamilovaní Spojenci rozehrají špionážní hru z druhé světové války

Může láska skončit vlastizradou? Výpravný americký film Spojenci kombinuje válečný příběh a romantiku, tajné agenty a opravdovou vášeň. Na snímku se dokonce podílelo největší české trikové studio UPP.

V soutěži filmových fanoušků se prosadil snímek Poslední rodina

Neuvěřitelný příběh slavného polského malíře Zdzislawa Beksińského zvítězil v soutěžním projektu Scope100 a má tak otevřenou cestu do českých kin. Režie se ujal Jan P. Matuszynski.

Nová komedie Špunti na vodě slibuje pobavit celou rodinu

Osvědčené téma pánské jízdy za doprovodu haldy dětí přinese letos na jaře komedie Špunti na vodě. V rolích tří tatínků, kteří se odvážně vydají sjet Sázavu se sedmi dětmi na krku, se představí osvědčení Langmajer, Liška a Čermák.

„Smrt křesťanům,“ zní v novém filmu Mlčení

Dva mladí portugalští kněží žádají o povolení cesty do exotického Japonska, aby našli svého ztraceného učitele. Oba si dobře uvědomují, jakému nebezpečí jdou vstříc. V Japonsku je křesťanství v první polovině 17. století postaveno mimo zákon a tisíce lidí za svoji víru platí životem.

Kult Trainspottingu je zpátky!

Pařba, drogy, sex, rock´n´roll a skotská angličtina. Kámoši z Edinburghu, kteří se stali před dvaceti lety legendou, se vrátí na plátna kin 2. února 2017.

1 | 2 | 3 | ... | 9 | 10

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2017 | movieloci.com | Paetrik | Fotíme Oba | Trailhunter.cz | Roadhunter.cz | 19/02/17 15:21:05 | 1.56