Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Těšte se na tři nové vánoční pohádky

Těšte se na tři nové vánoční pohádky

K Vánocům neodmyslitelně patří televizní pohádky, na které se dívají i dospělí. Letos se chystají tři nová překvapení.

Slíbená princezna

Slíbená princezna je novou verzí Zlatovlásky. Není úplně stejná, jako ta od Erbena. Režisér Ivan Pokorný natáčel na zámku Líšno. Herci i komparzisté si užili prostory původně středověkého hradu a krásný park. Samotná stavba ale v poslední době chátrá. Na stěnách u schodiště je spoustu loveckých trofejí, takže zámek vypadá „stylově“. Co je v pohádce jinak? To podstatné zůstalo, dočkáte se zlatovlasé panny jménem Čirá Radost, kterou hraje Marta Dancingerová a Jiříka, Jana Ciny. Scénáristka Iva Procházková do děje zakomponovala piráty a jejich vůdce Za Bié Ocradé, což je Jan Dolanský, který touží po zlatých vlasech. Jiřík je mezi lidmi velmi oblíbený a umí mluvit zvířecí řečí.

Filmaři měli štěstí při volbě prostředí i herců, tak doufejme, že se pohádka podaří a nebudeme o Vánocích zklamaní. Koneckonců, sympatický Jiřík a Zlatovláska dokážou zahřát u srdce. Přece jen, kdo z nás si umí povídat se zvířaty?

Pravý rytíř

Pravý rytíř určitě nebude žádný růžový slaďák, ale spíš chlapský příběh. Rytíř Lukáš Vaculík se vrací domů a touží po tom, aby se z jeho syna stal rytíř, jak má být. Synkovi se ale moc nechce – a začíná příběh, ve kterém bude láska, svatba, ale i velké zlo. To naznačil kreativní producent Josef Viewegh.

Natáčet se bude na hradě Roštejn. Půjde o nový příběh „Pravý rytíř“, který režíruje Martin Dolenský. Scénář napsal Petr Hucký. Uvidíte jak interiéry, tak exteriéry hradu, nádvoří i les. Kastelánka Kateřina Rozinková mluví o tom, že prostory budou muset uzpůsobit, protože například lampy do gotiky nezapadají. Mimo Roštejna se točí v Jindřichově Hradci, Landštejně, Hřensku – Dolském mlýně, ale i Brdských lesech.

Další místo je Tisá na Ústecku, kde se natáčelo ve skalách. Putovala tudy rytířská družina, která ve skalách narazí na prapodivného žebráka, a ten jim něco poradí… A máme tady další zápletku. V pohádce si tedy určitě užijeme krásy české přírody.

Pohádka Anděl Páně 2 půjde na začátku prosince 2016 do kin (foto: Česká televize)

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.22