Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Pro analýzu návštěvnosti a zobrazení reklam používáme soubory cookie. Pokud nesouhlasíte, odejděte, jinak klepněte na:

Rozumím

Febiofest opět přináší nebe plné filmových hvězd

Na pražském Smíchově ve čtvrtek 23. března 2017 startuje mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST. Program opět přinese filmové perly z celého světa, svůj snímek představí režisér Emir Kusturica, pro cenu si z Ameriky přijede Jan Tříska.

Policisty z Labyrintu čekají temnější a komplikovanější případy

Česká televize odstartovala druhou řadu kriminálního seriálu Labyrint. Osvědčený tým kriminalistů posílí v rolích zkušených policistů Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová. První díl odhalil složité pozadí toho, co zprvu vypadalo jako „obyčejná vražda“.

Nebeští jezdci se po letech opět setkají

Kultovní snímek z roku 1968 o letcích britské RAF, kde po boku Angličanů bojovali také Kanaďané, Poláci a Čechoslováci připomenou v dubnu letošního roku  herci, tvůrci a pamětníci natáčení.

Pornoherec v důchodu Rocco Siffredi má svůj vlastní dokument

Rocco. Hvězda filmů pro dospělé, který svou profesní kariéru postavil na velkém daru přírody, skvělých manažérských schopnostech, vytrvalosti a touze nikdy nezklamat ženu.

Festival Jeden svět přináší virtuální projekty i setkání s filmaři

Od 6. do 15. března 2017 mají filmoví diváci příležitost podívat se nejen do Sýrie, Iráku a okolních zemí, ale i do Evropy, kam směřují uprchlíci a kde probíhá politický boj mnohdy využívající silnou protimigrační rétoriku. Festival Jeden svět zkoumá problémy z různých stran – z pohledu islamistů i jejich protivníků, občanských aktivistů i populistů, uprchlíků i tvůrců integračních politik. Spojujícím prvkem uváděných filmů je letos téma spolupráce.

Nestárnoucí Muzzikanti mají dračí sílu

Dvě generace rockerů, dlouhonohé kočky, folkový bard a vycházející polská hvězda. Muzzikanti přinášejí sex, alkohol, drogy a rock´n´roll v kulisách Těšínského Slezska.

Wolverine se vrací

Příroda mě stvořila jako podivína. Člověk ze mě udělal zabijáka. A Bůh způsobil, že to trvá příliš dlouho.

Finský boxer si jde s pěstmi za štěstím

Okouzlující černobílý debut finského režiséra Juha Kuosmanena Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho vypráví skutečný příběh boxera, který se na začátku šedesátých let připravuje v Helsinkách na nejdůležitější zápas své kariéry. V momentě, kdy je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů, se ale zamiluje do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. Snímek si loni z festivalu v Cannes odnesl jednu z hlavních cen.

T2 Trainspotting: Na exkurzi do vlastního mládí

Uplynulo dvacet let, hodně se změnilo, ale ještě víc toho zůstalo při starém. Pokračování Trainspottingu už není výpovědí jedné generace, blesk prostě neuhodí na stejné místo dvakrát. Režisér Danny Boyle předvádí Rentona, Begbieho, Sickboye a Spuda jako bývalé antihrdiny ztracené v minulosti a obstojně se snaží na úspěšnou jedničku navázat. A když už ne dalším kultem, tak rozhodně stylem a skvělou hudbou.

Filmaře fascinují zdemolované ulice i perly historické Prahy, natáčí se velkofilm The Aftermath

Americká hvězda Keira Knightley a švédský krasavec Alexander Skarsgard natáčejí v České republice poválečné drama The Aftermath (Následky). Režisér James Kent se rozhodl pro nádherné historické prostředí hlavního města, ve filmu si rovněž zahraje vybydlená ústecká čtvrť Předlice.

Bába z ledu: Romance ze studené Vltavy

Podzim života může být romantický, i když někdy pěkně studený. Režisér Bohdan Sláma přichází s Bábou z ledu, snímkem z prostředí českých otužilců. Zajímavý film o stárnutí, emancipaci ovdovělé matky, hledání nových radostí a osobní rovnováhy čeká dokonce mezinárodní distribuce.

Moonlight přináší odstíny univerzální lásky

Chudý homosexuální černoch, který hledá své místo v životě. Snímek Moonlight vypadá na první pohled jako klišé o utlačovaných menšinách, přesto má od populárních stereotypů na míle daleko. Svalnatý drsňák se zlatými zuby odhaluje svoji křehkou duši a dealer drog není prvoplánovým zlounem. V Evropě zatím nepříliš známý režisér Barry Jenkins rozehrává intimní příběh o životě afroamerické komunity v jihovýchodní části Floridy.

Nejlepší horory nového tisíciletí

Od tajemných duchařin po brutální masakry a zástupy nemrtvých, šestnáct let nového tisíciletí nabídlo více než ďábelské pokoukání. Zavzpomínejte s námi na hororové lahůdky, při kterých se i dnes ježí vlasy na hlavě. A pozor, po letech se na plátna kin vrací mstivá Samara.

Helena Třeštíková se vrací s celovečerním dokumentem Strnadovi

Před lety požádal Krátký film režisérku Helenu Třeštíkovou, aby sledovala několik manželských párů – šest let, od jejich svatby. Vznikl z toho v roce 1986 projekt Manželské etudy. A z nich vychází nový celovečerní dokument Strnadovi.

Natalie Portman jde netuctové první dámě Jackie až na dřeň

Křehká a tajemná, stylová i atraktivní nekorunovaná královna přišla o trůn i svého krále. Na podzim roku 1963 během předvolební kampaně v texaském Dallasu proletěla jejímu manželovi Johnu Fitzgeraldovi Kennedymu jedna střela krkem, druhá mu roztříštila pravou stranu lebky. Jacqueline v tu chvíli seděla vedle něj.

Rok 2016 trhnul v českých kinech rekord návštěvnosti, i letos se máme na co těšit

V loňském roce navštívilo česká kina přes patnáct milionů lidí, což je nejlepší výsledek od roku 1993. Na úspěchu se nepodílel jenom vánoční megahit Anděl Páně 2, v první desítce nejúspěšnějších českých filmů se objevil také snímek o Lídě Baarové nebo Teorie Tygra s nestárnoucím Jiřím Bartoškou, velký úspěch slavil film o českých hrdinech Anthropoid.

1 | 2 | 3 | ... | 10 | 11

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2017 | movieloci.com | Filming-locations.com | Paetrik | Fotíme Oba | Trailhunter.cz | 1.47