Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Pro analýzu návštěvnosti a zobrazení reklam používáme soubory cookie. Pokud nesouhlasíte, odejděte, jinak klepněte na:

Rozumím

Přichází Rodinný přítel

První část rodinné kroniky Zahradnictví otevírá příběhy nejdramatičtějších dekád minulého století, odehrává se ve čtyřicátých letech za německé okupace. Startuje první část výpravného filmového triptychu, který Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své životní dílo.

Valerian a město tisíce planet nás zavede do nejpodivuhodnějšího vesmíru

Dobrodružství plné představivosti a akční podívané zavede diváka do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru. Hvězdně obsazený snímek, ve kterém se mimo jiné blýsknou Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman nebo Ethan Hawk přenese na filmová plátna další snovou realitu.

Lady Macbeth: Jak se rodí bestie

Podřídit se manželovi, prožít život jako skleníková květinka bez volnosti a vlastní vůle, zestárnout bez životních radostí. Katherine se ale děsivému osudu postaví čelem a rozhodne se vzít svůj život do vlastních rukou. Chladnokrevně si jde za svým štěstím. A to i za cenu nejvyšší.

Ekologická detektivka Přes kosti mrtvých odhaluje běsy drsných Sudet

Očima energické a značně excentrické učitelky angličtiny v důchodovém věku Janiny Dušejkové (Agnieszka Mandat), ochránkyně zvířat i všech podivínů, sledujeme narůstající hrůzu malé osady na polsko-českém pohraničí, ve kterém se stane několik vražd. Děs ze záhadných úmrtí kontrastuje s obecným nezájmem, který doprovází masové vybíjení divoké zvěře.

Sing Street zahřeje u srdce

Osmdesátá léta, parta dětí v irském Dublinu se rozhodne založit kapelu. Čtrnáctiletý Conor (Ferdia Walsh Peelo) dělá všechno pro to, aby uchvátil starší, tajemnou Ralphine (Lucy Boynton). Evropský vtip a okouzlující výkony neherců spolu se skvělou hudbou přinesl pražský Febiofest.

Špína: Drama dospívající dívky odkrývá společenské tabu

Celovečerní debut Špína slovenské režisérky Terezy Nvotové odkrývá tabuizované téma dívčího zneužití. Silný příběh je vyprávěn očima hlavní hrdinky, obsazení neherců v podobě dětí z psychiatrické léčebny dodává filmu tíživou atmosféru a slibuje autentické vyznění celého problému. Film získal pozornost nejprestižnějšího amerického filmového týdeníku Variety a pozitivní ohlasy sklidil na Rotterdamském filmovém festivalu (IFFR).

Úkryt v zoo: Plyšový příběh o varšavském pekle a lidské statečnosti

Hrůza druhé světové války, varšavské ghetto, kouzelná zoologická zahrada a krásná Antonina Zabinská spolu se svým manželem dává lásku lidem i zvířatům. Režisérka Nini Caro vdechla filmový život ohromujícímu příběhu, který se skutečně stal. Snímek, jehož velká část vznikala také v České republice, poutavě vypráví o majitelích varšavské zoo a jejich odvážné záchraně více než tří stovek lidských životů. I když je realita zaobalená do pohádkových kulis a občasné historické zmatenosti, dokáže poutavě vyprávět o bolavém období evropských dějin.

Febiofest opět přináší nebe plné filmových hvězd

Na pražském Smíchově ve čtvrtek 23. března 2017 startuje mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST. Program opět přinese filmové perly z celého světa, svůj snímek představí režisér Emir Kusturica, pro cenu si z Ameriky přijede Jan Tříska.

Policisty z Labyrintu čekají temnější a komplikovanější případy

Česká televize odstartovala druhou řadu kriminálního seriálu Labyrint. Osvědčený tým kriminalistů posílí v rolích zkušených policistů Jan Hájek a Tatiana Vilhelmová. První díl odhalil složité pozadí toho, co zprvu vypadalo jako „obyčejná vražda“.

Nebeští jezdci se po letech opět setkají

Kultovní snímek z roku 1968 o letcích britské RAF, kde po boku Angličanů bojovali také Kanaďané, Poláci a Čechoslováci připomenou v dubnu letošního roku  herci, tvůrci a pamětníci natáčení.

Pornoherec v důchodu Rocco Siffredi má svůj vlastní dokument

Rocco. Hvězda filmů pro dospělé, který svou profesní kariéru postavil na velkém daru přírody, skvělých manažérských schopnostech, vytrvalosti a touze nikdy nezklamat ženu.

Festival Jeden svět přináší virtuální projekty i setkání s filmaři

Od 6. do 15. března 2017 mají filmoví diváci příležitost podívat se nejen do Sýrie, Iráku a okolních zemí, ale i do Evropy, kam směřují uprchlíci a kde probíhá politický boj mnohdy využívající silnou protimigrační rétoriku. Festival Jeden svět zkoumá problémy z různých stran – z pohledu islamistů i jejich protivníků, občanských aktivistů i populistů, uprchlíků i tvůrců integračních politik. Spojujícím prvkem uváděných filmů je letos téma spolupráce.

Nestárnoucí Muzzikanti mají dračí sílu

Dvě generace rockerů, dlouhonohé kočky, folkový bard a vycházející polská hvězda. Muzzikanti přinášejí sex, alkohol, drogy a rock´n´roll v kulisách Těšínského Slezska.

Wolverine se vrací

Příroda mě stvořila jako podivína. Člověk ze mě udělal zabijáka. A Bůh způsobil, že to trvá příliš dlouho.

Finský boxer si jde s pěstmi za štěstím

Okouzlující černobílý debut finského režiséra Juha Kuosmanena Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho vypráví skutečný příběh boxera, který se na začátku šedesátých let připravuje v Helsinkách na nejdůležitější zápas své kariéry. V momentě, kdy je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů, se ale zamiluje do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. Snímek si loni z festivalu v Cannes odnesl jednu z hlavních cen.

T2 Trainspotting: Na exkurzi do vlastního mládí

Uplynulo dvacet let, hodně se změnilo, ale ještě víc toho zůstalo při starém. Pokračování Trainspottingu už není výpovědí jedné generace, blesk prostě neuhodí na stejné místo dvakrát. Režisér Danny Boyle předvádí Rentona, Begbieho, Sickboye a Spuda jako bývalé antihrdiny ztracené v minulosti a obstojně se snaží na úspěšnou jedničku navázat. A když už ne dalším kultem, tak rozhodně stylem a skvělou hudbou.

1 | 2 | 3 | ... | 10 | 11

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2017 | movieloci.com | Filming-locations.com | Paetrik | Fotíme Oba | Trailhunter.cz | 0.83