Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Novinky: Interaktivní mapa filmových míst a reportáže

Novinky: Interaktivní mapa filmových míst a reportáže

V uplynulém měsíci přinesla Filmová Místa.cz dvě zásadní novinky: interaktivní mapu filmových míst a informační reportáže, které spouštíme právě tímto článkem.

Filmová místa.cz si při svém spuštění kladla poměrně jednoduchý cíl: představit čtenářům zajímavá místa natáčení. Ukázat, jak se za tu předlouhou dobu od natáčení změnila a prozradit, kde se nachází. Třeba i poradit zajímavý cíl rodinného výletu. Pomalu, ale jistě se nám tento úkol daří plnit. Podívejte se, jak v současné době vypadá mlýn Petra Máchala z pohádky S čerty nejsou žerty, slavné knihkupectví Dalibora Vrány z komedie Vrchní Prchni nebo oblíbená Obecná škola.

Které filmy se natáčely v mém okolí?

První verze však pouze odpovídala na otázku: Kde se natáčely Menzelovy oskarové Ostře sledované vlaky? Bohužel jsme již nemohli snadnou cestou čtenářům prozradit, které filmy se natáčely v jejich městě, na nedalekém zámku či hradu. Využili jsme API služby Google a spustili interaktivní mapu s vyznačenými místy pomocí zelených vlaječek. Na malé mapě v pravé nabídce zvolte kraj a následně se otevře mapa. API nám umožňuje snadné vkládání nových míst včetně informační bubliny s obrázky a názvy filmů. Je-li daný film obsažen v naší databázi, prolinkujeme jej. Pokud zatím není filmové místo aktivní, a tedy zkontrolováno redakcí, bude uveden jen název bez odkazu.

Interaktivní mapa obsahuje v současnosti okolo desíti tisíc filmových míst

V současné době máme dostatek informací o místech, kde se české filmy natáčely. Nepřítelem však zůstává nedostatek volného času. I přesto se nám daří přidávat nová místa do interaktivní mapy takřka každý den. Pokud víte o filmech, které se ve vašem okolí natáčely, budeme rádi za každou informaci.

Rádi bychom na Filmová místa.cz publikovali reportáže ze známých míst natáčení, přinášeli rozhovory, upozorňovali na zajímavá nalezená místa v databázi, zkrátka publikovali jakékoli zajímavé informace týkající se filmu a filmových míst. Také zde se nebráníme jakékoli spolupráci. Znáte-li zajímavé filmové místo, napište pár řádků, pořiďte fotografie. Vaše příspěvky budeme rádi publikovat. Uživatelé samozřejmě získají za příspěvky bodů v rozmezí od 10 do 100 v závislosti na kvalitě a obsáhlosti příspěvku.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 0.77