Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Velká hra pokerové královny představuje jiskřivé pozlátko hazardu

Velká hra pokerové královny představuje jiskřivé pozlátko hazardu

Nadprůměrně inteligentní bývalá lyžařka rozjíždí pokerové dýchánky, píše o tom knihu, potká mafii a dostává se do konfliktu s FBI. Film Velká hra (Molly's Game) otevírá svět života na hraně velkých peněz a kriminálu.

Nadějné lyžařce se po úrazu zhroutily sny o účasti na olympiádě, rozhodne se přestěhovat do Los Angeles a začne si na živobytí vydělávat jako servírka. V baru bývalá sportovkyně Molly Bloom (Jessica Chastain) potká Deana (Jeremy Strong) a ten jí nabídne práci jeho osobní asistentky. Mladý podnikatel má řadu známých a bohatých přátel, pro které organizuje pravidelné pokerové dýchánky, kde se za jeden prohýřený večer protočí neuvěřitelně vysoké částky.

Jessica Chastain a Idris Elba (foto: Vertical Entertainment)

Molly se díky své inteligenci rychle naučí pravidla hazardu a po neshodách s mladým šéfem se vrhá do své vlastní hry s Deanovými, teď už bývalými, klienty.

foto: Vertical Entertainment

Je velmi úspěšná, její newyorské pokerové večery jsou vrcholem luxusu, píše o svém příběhu knihu a za nedlouho je zadržena FBI. Podaří se jí najít právníka (Idris Elba), který si vezme její případ na starosti. Vedou spolu dlouhé pohotové dialogy jiskřící inteligencí a šarmem obou postav. Režisér Aaron Sorkin slovem nešetří, přesto zůstává většina soukromého života postav divákovi skryta. Poznáme pouze ambiciózního otce Molly a právníkovu mladičkou dceru.

foto: Vertical Entertainment

Film Velká hra exceluje ve více bodech - i úplnému laikovi otevírá svět pohádkově vysokých sázek, okouzluje vynikající Jessicou Chastain v hlavní roli a překvapí přísným otcem Kevinem Costnerem.

Jessica Chastain a Kevin Costner (foto: Vertical Entertainment)

Tajemný hráč X (ve skutečnosti jde o známého herce Tobeyho Maguireho), který je ve filmu ztvárněn Michaelem Cerou, představuje vychytralého člověka. Molly ho potřebuje a zároveň vnímá, odkud plyne jeho potěšení. Není to čistá radost ze hry a z astronomických částek, které je schopen vyhrát. Prostě ho zlomyslně těší likvidace životů druhých.

foto: Vertical Entertainment

Molly je ženou vysoké inteligence, ambicí a šarmu. Její síla pramení z nadhledu, který má a z chladného analyzování situací, navíc jako jediná žena v luxusním hráčském doupěti tahá za nitky životů těch nejbohatších.

Důležitou roli ve snímku hraje rovněž element otce - nekonečné spory Molly s otcem v dětství a velmi ambiciózní a soutěživé rodinné prostředí vypěstovaly v Molly potřebu vítězit a ovládat mocné muže.

Jessica Chastain je superstar celého snímku, ostatní postavy tvoří pozadí její one woman show. Až na přehnanou délku filmu (140 minut) není moc co vytknout - film je mistrně vystavěný a udrží pozornost i těch, kteří o pokeru neví vůbec nic.

Česká premiéra proběhla 4. 1. 2018

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.51