Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

V létě začne Petr Jákl natáčet snímek o Janu Žižkovi. Bude o hrdinství.

V létě začne Petr Jákl natáčet snímek o Janu Žižkovi. Bude o hrdinství.

Příběh husitského vojevůdce začne kaskadér, filmový producent a režisér Petr Jákl natáčet již o letošních letních prázdninách. Se štábem plánuje navštívit nejen české hrady. A momentálně si může gratulovat, k velkofilmu se mu podařilo přizvat významného amerického producenta Cassiana Elwese.

K připravovanému filmu Petr Jákl prozradil: „Opět chci udělat velký film, který ale bude úplně jiný než moje přechozí filmová tvorba. Důležitým poselstvím připravovaného snímku je hrdost na vlastní národ a odvaha říct to nahlas. Já mám totiž neustále pocit, že my Češi se stále trošičku bojíme a pořád opakujeme, že něco je špatně a neustále slýchám, že Žižka je docela kontroverzní historická postava, tak proč o něm točit film? Odpovídám, že taková byla doba, takový byl středověk!

Petr Jákl (foto: archiv Karolíny Košařové)

Celou přípravu filmu samozřejmě konzultuji s odborníkem, s profesorem Jaroslavem Čechurou (přední český historik – pozn.aut.) Film povypráví o Žižkově životní cestě, mottem filmu bude víra v sebe sama – pokud jde člověk za svým cílem a věří sám sobě, tak opravdu může něco dokázat. A je jedno, čí příběh si vyberete. Já jsem zvolil Jana Žižku jako skvělý příklad k pochopení této myšlenky. Jinak příprava filmu je opět náročná, scénář jsem měnil minimálně dvacetkrát. Je mi úplně jasné, že mě čeká stejná cesta jako s mými předchozími filmy. V životě ale není nic zadarmo.

Natáčení filmu o Janu Žižkovi začne v létě (foto: archiv Karolíny Košařové)

Na české kinematografii mě mrzí, že když vidím film, tak už nevím, jestli to točil ten nebo ten, pořád stejní herci a už se v tom v podstatě vůbec neorientuji. Jistě, před lety jsem nadšeně zašel na Knoflíkáře. Je ale škoda, že tenhle styl začali všichni kopírovat. Potom tu byla řada komedií, Rafťáci nebo Snowboarďáci. Následně jsem přišel s Kajínkem a do módy vstoupila tato témata. Jenže takhle to prostě nefunguje. Každý si má najít tu svoji cestu sám. U filmu Ghoul jsem si přál, aby vybočoval a v člověku z něj nějaký dojem zůstal, ať už ta emoce byla jakákoliv. Hlavně, aby zapůsobil a stejně tak uvažuji při přípravě Jana Žižky.“

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.42