Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Rázovité Valašsko nám představí film Děda

Rázovité Valašsko nám představí film Děda

Dvě pražské děti přijíždějí k dědovi na Valašsko na prázdniny. Nejprve je takový způsob trávení volného času nenadchne, na nudu však brzy zapomenou, když na půdě dědovy chaloupky naleznou tajemný poklad.

K valašskému Dědovi (František Segrado) přijíždějí na prázdniny vnoučci (Anička Čtvrtníčková a Jáchym Dimov) z Prahy. Zaneprázdnění rodiče (David Suchařípa a Petra Hřebíčková) vysílají děti v dobrém úmyslu změnit jejich virtuální svět internetu, mobilů a tabletů. Na valašské vesnici totiž vše funguje trošku jinak. Ne, že by tu nebyl signál, ale Valaši zkrátka žijí tak trochu jinak, po svém.

František Segrado, Anička Čtvrtníčková a Jáchym Dimov (foto: www.filmdeda.cz)

První klapka padla v létě roku 2014 v Lešné u Valašského Meziříčí, kde se točily dožínky. Další záběry vznikaly dokonce v původních valašských staveních - například v usedlosti Na Sihle ve Velkých Karlovicích, v Pivečkově dřevěnici ve Valašských Kloboukách, Pechancově dřevěnici, stavení Mirka Janíka či dřevěnici Nadace Jana Pivečky. Posloužilo dokonce i sídlo Českého svazu ochránců přírody Kosenka. Jedná se i o filmování v kostele ve Velkých Karlovicích či ve fojtství v Jasenné.

Ve filmu poznáme krásy Valašska (foto: www.filmdeda.cz))

Film provádí diváka všemi ročními obdobími – v zimě se filmaři vydováděli v obci Lužná –natáčeli záběry masopustu přímo s obyvateli obce. Zimní scény vznikaly v již zmíněných Velkých Karlovicích, dále pak ve Valašských Kloboukách a Valašské Bystřici.

Z Prahy rovnou na Valašsko! (foto: www.filmdeda.cz)

Historická část filmu se rodila také v Zašové, zde si zahrál zašovský chrámový sbor a obyvatelé obce. Kouzlo svatojánských ohňů ve snímku zobrazuje soubor Soláň z Rožnova pod Radhoštěm a souborem Ovčák z Hovězí.

Film Děda natočili nadšenci a valašští rodáci, kteří za pomoci známých tváří Bolka Polívky a Petra Čtvrtníčka představili poněkud naivním způsobem svůj milovaný kraj.

Navštivte oficiální stránky filmu Děda a podívejte se na celou řadu fotografií z natáčení.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.89