Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Režisérka Pavlásková tentokrát vsadila na vánoční komedii, slibuje nevšední svátky

Režisérka Pavlásková tentokrát vsadila na vánoční komedii, slibuje nevšední svátky

V Praze právě probíhá natáčení nového snímku Ireny Pavláskové Vánoční příběh. Jde o komedii odehrávající se během Štědrého dne, v níž několik hrdinů prožije opravdu nevšední a nezapomenutelné Vánoce. Snímek bude plný nečekaných situací a emocí, dojemných chvil, zábavy a s jedinečným obsazením hereckých hvězd: ve snímku se blýskne Karel Roden, Jiřina Bohdalová nebo stará známá komediální dvojice Lábus – Kaiser. Premiéra by měla být na podzim 2021.

Hlavní roli ztvárňuje již v šestém režisérčině snímku Karel Roden, který se zde objev v nové, zajímavé poloze. Jeho matku, slavnou herečku, hraje Jiřina Bohdalová. Po letech film spojí i komediální dvojici Oldřich KaiserJiří Lábus. V dalších hlavních rolích zazáří Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová, Vladimír Polívka, Sara Sandeva, Jan Nedbal, Máša Málková, Václav Neužil, Jitka Sedláčková nebo Pavel Kříž.

Vladimír Polívka a Anna Fialová (foto: CinemArt)

„S producenty jsme si hodně povídali o pojetí filmu a o tom, jak by měl vyznívat. Měli jsme jasno, že to bude příběh několika hrdinů různých věkových skupin, charakterů i temperamentů. A že to nebude žádná přesládlá limonáda, i když všechno dospěje ke šťastnému konci. Petr Kutáč a David Blümel jsou velmi invenční producenti a spolupráce s nimi je skvělá,“ vysvětlila Irena Pavlásková. „Práce na scénáři trvala víc než rok a půl a přizvali jsme k ní kolegy Rudolfa Merknera a Marka Matouška,“ popsala režisérka.

Jana Plodková a Hynek Čermák (foto: CinemArt)

„Dlouho jsme si přáli vytvořit kvalitní komedii a nesklouznout k povrchnosti. A protože máme rádi tvorbu Ireny Pavláskové a její smysl pro humor, oslovili jsme s tímto žánrem právě ji. Její výborná práce na place jen potvrzuje naši volbu,“ vysvětlili David Blümel a Petr Kutáč ze společnosti Europeana Production. „Ve Vánočním příběhu si každý najde to své, napříč generacemi,“ dodali producenti.

Máša Málková a Jaroslav Plesl (foto: CinemArt)

Podle vlastních slov se poprvé po třiceti letech postaví před kameru v komediální poloze legendární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Jejich postavy se na Štědrý den potkají zcela náhodou a prožijí – zpočátku nedobrovolně – neuvěřitelnou vánoční jízdu.

Pavel Kříž (foto: CinemArt)

Karla Rodena coby barvitou postavu poněkud prostořekého politika čeká den plný „pravdy“, a Jiřinu Bohdalovou, šaramantní herečku, příjezd jejího francouzského přítele.

Politikův šéf v podání Hynka Čermáka a jeho žena Jana Plodková se ocitnou v bizarní situaci, která hrozí krachem manželství. Jaroslav Plesl jako sympatický kněz potká Mášu Málkovou coby tajemnou Dianu, a mladá rozhlasová technička alias Anna Fialová jistým nedopatřením spustí lavinu nečekaných událostí, kterou napraví setkání s mladým doktorem Vladimírem Polívkou. Své zajímavé příběhy si ve filmu prožijí i postavy Václava Neužila, Sáry Sandevy, Jana Nedbala, Jitky Sedláčkové, Pavla Kříže, Pavly Beretové, Alberta Čuby nebo Jany Bernáškové.

Jiřina Bohdalová a Karel Roden (foto: CinemArt)

„Jsem šťastná, že máme tak skvělý herecký tým. Jsou to samí výborní herci a všichni velmi hezky reagovali na scénář a nabídnutou roli. Postavy jsou napsané tak, že tam je co hrát, a skýtají pro herce prostor k široké paletě hereckých poloh,“ vysvětlila Irena Pavlásková.

Jan Nedbal (foto: CinemArt)

Snímek Vánoční Příběh vzniká v Praze, ale část se natáčela také například v Jizerských horách. „Štáb měl zatím obrovské štěstí na počasí, ve filmu budeme mít nejen nádherně zasněžené hory, ale pod sněhem je i centrum Prahy,“ dodali producenti o snímku, jenž velmi hezky komentují i sami herci. „Mezi všemi těmi vánočními filmy to bude takové osvěžení. Film, který popisuje vánoční čas víc tak, jak opravdu probíhá, než jak si ho představujeme,“ svěřil se představitel mladého lékaře Vladimír Polívka.

„Práce s paní režisérkou je skvělá. Je vstřícná k dialogu nad postavou, k různým úpravám, baví ji ty detaily, o kterých my si myslíme, že nebudou vidět, ale ve výsledku dávají smysl a mají svůj význam. Já se tak učím, pozoruji ji, jak si stojí za svým názorem, a to je mi moc sympatické,“ řekl Jaroslav Plesl.

Snímek Vánoční Příběh podle scénáře Ireny Pavláskové, Rudolfa Merknera a Marka Matouška by měl být dotočen v dubnu. Produkuje jej společnost Europeana Production, distributorem je společnost CinemArt. Premiéra je prozatím naplánována na 18. 11. 2021.

Komentáře

Neexistují žádné položky.

Komentáře

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 1.28