Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Komentáře

caukys

Miki,máte zřejmě pravdu,teď jsem našla další místa natáčení a je tam i Hubenov.Když jsem prvně hledala místo,tak odkaz byl vždy na Mrázov.Rovněž pamětník mě ubezpečoval,že je to ono místo a také vzpomínal na natáčení.Ale je také možné,že jsou to prostřihy na obě místa,opravdu nevím.Jak jsem psala již u fota,nemohla jsem pořádně najít nějakou shodu,ale když o tom bylo psáno i na desce na návsi,tak jsem foto vložila.Jinak ty ostatní místa natáčení co jsem ještě našla jsou: Čáslav,Dobříš,Hubenov u Dobříše,Jevany,Klokočov u Čáslavi,Teplá u Mariánských Lázní, Výškovice u Teplé, Žlutice u Karlových Varů.

Miki napsal:

Podle vyprávění starousedlíků, se sceny u pily natáčely v Hubenově u Dobříše. Děda vzpomínal na to kolik se tam roztrhalo košil, při scéně s Hrušínským.

2013-03-08 22:59:45

Komentovaný záběr | Reagovat

Miki

Podle vyprávění starousedlíků, se sceny u pily natáčely v Hubenově u Dobříše. Děda vzpomínal na to kolik se tam roztrhalo košil, při scéně s Hrušínským.

2013-03-08 22:01:41

Komentovaný záběr | Reagovat

SpajkyFree

Zdravím,

co se týče vesnice, není problém, vyfotím Vám ji :-) mám to opravdu za humny. Co se týče ohradníků - bohužel - dejte si pozor, naše kravičky se nám tam promenádují, takže to naši zaměstnanci musí bohužel řešit takto...

A co se týče historie, byla to veliká vesnička. Můj dědeček pochází s vedlejší vesnice a do Výškovic jako malý kluk chodil. I do školy.Výškovice měly prý svojí atmosféru. Jeden z mála pamětníků, co žije a ještě život ve vesnici tak nějak pamatuje :-)

Kaple je nyní v katastrofálním stavu:-( pokud by zbyde o víkendu nějaký čas, zajedu a udělám foto, když jsou opadané listí :-)

2012-11-19 11:43:59

Reagovat

caukys

seldi: Pořídit a přidat sem takové foto mají možnost další uživatelé.Já se tam již nedostanu a i kdyby,tak už vložit nemohu.

seldi napsal:

Ahoj,bylo by možné,vyfotit ta místa,až bude úplně opadané listí?Díky!:-)

2012-10-03 02:21:58

Reagovat

seldi

Ahoj,bylo by možné,vyfotit ta místa,až bude úplně opadané listí?Díky!:-)

2012-10-03 00:45:54

Reagovat

caukys

Elektrické ohradníky jsou z části patrné na fotkách u názvu Okolo kapličky a Před statkem.Zvláště kdo by jel na kole by toto mohl přehlédnout.

2012-08-23 01:32:07

Reagovat

caukys

Kdysi výstavní obec Výškovice,která měla na svém katastru několik lomů na vápenec,stavební kámen a ozdobný diorit,šest rybníčků a vlastní školu,je dnes zarostlá bolševníkem.

Tepelská vlastivěda z roku 1878 o Výškovicích uvádí:"28 domů,166 obyvatel,jednotřídní škola,1 kaple,3 významnější vápencové lomy,které dodávají výborné stavební vápno,které se pálí v několika pecích.18 analfabetů ve vsi,3 koně,170 kusů hovězího dobytka,4 kozy,294 ovcí,30 sviní,20 včelstev při rozloze katastru 445 hektarů."

Ukradený Goethe Přesto jsou ve Výškovicích památky,které stojí za návštěvu aspoň v jejich zpustlé podobě.Weiglův statek č.p.2 pomalu dostává novou tvář.Tvoří ho kamenné a hrázděné obytné i hospodářské budovy.Před ním je nový rybníček. Vztyčený mohutný kámen na bývalé křižovatce uprostřed obce nese název po německém básníkovi,vědci a politikovi J. W. Goethe,který obcí jednou projel v kočáře. Památník pochází z roku 1931 a upomínal kovovou bustou na událost 21.srpna 1821.Busta i deska s vysvětlujícím nápisem byly ukradeny po roce 1970. Za Goethovým pomníkem stojí barokní kaple Panny Marie z roku 1775. Dnes má propadlou střechu,narušené zdivo a vykradené vybavení. Nad kaplí se sklání dvousetletá Výškovická lípa.Je to největší strom v dalekém okolí.Je na ní ovšem vidět,že prožila nejednu bouři a že se o ní už dlouho nikdo nestará.

Obec oficiálně zanikla 1974,když se koncem 60.let vylidnila, všechna stavení byla zbourána s výjimkou dvora č.p.2(Engelberta Weigela)

Odkaz kde je zmínka o natáčení u mlýna je v odstavci č.5 = http://www.kr-karlovarsky.cz/Cyklo/cyklotrasy/popisyML/popis361.htm Další odkaz: http://www.hamelika.cz/obce/VYSKOVICE/VYSKOVICE.htm Další: http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=1982

Ve filmu měl malou roličku také Rudolf Hrušínský nejstarší,hrál průvodčího ve vlaku. Odkaz: http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/33542-rudolf-hrusinsky.html

Varování případným dalším návštěvníkům: pozor na elektrický a ostnatý drát.Elektrický ohradník tam křižuje polní cesty,stezky a to co z nich zbylo na těch nejméně očekávaných místech.Tenký drát,ani ten ostnatý,není moc vidět.Takže velký pozor.

2012-08-23 01:15:16

Reagovat

Vlož komentář

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

vv

Hodnocení: 109458

Mé filmy a seriály (149)

Moje místa (6178)

Mé nálezy (4027)

Vyfotil jsem (5167)

Nejaktivnější uživatelé

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 1