Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

Lasy

Kdysi husy králi Řehoři Vlídnému (Zdeněk Žák) zachránily život tím, že jej probudily dřív než jej mohl jeho vrah zabít a on zabil jeho. Od těch dob se na jeho dvoře pořádají husí slavnosti. Při jedné z nich na svém dvoře potkává keklíře (Bronislav Kotiš), kterého přijme do služby. V tu chvíli se jej však kejklíř pokusí zabít, ale hvězdář Petr (Michal Zelenka) Řehoři zachrání život. Kejklíř je vsazen do vězení a Petr přijat do služeb krále. Všechny slavnosti jsou zrušeny, z hradu odchází i tři muzikanti Břinkal (Stanislav Tříska), Cinkal (Vladislav Georgiev) a Spinkal (David Punčochář). Král poručí aby Hřímota (Josef Novák-Wajda) kejklíře zabil, ten mu však za to, že ho neshodí do propasti slibuje lepší postavení a místo velitele armády. Kejklíř mu prozradí, že je král Vítězslav ze sousedního království. Hřímota na nabídku přistoupí a Vítězslava nechá uprchnout. Mezitím byl hvězdář Petr ubytován v jedné věži Řehořova hradu, kde má výhled na hvězdy. Sem za ním také dochází princezna Korunka, králova dcera, kterou učí číst ve hvězdách. Když se o tom dozví král, jejich setkávání jim zakáže a Petrovi slíbí, byť není královského rodu, princeznu mu dá, až dokáže, že jeho hvězdy vědí všechno. Král Vítězslav v převleku za keklíře se však pokusí ještě jednou o zavraždění Řehoře.

Avšak i tentokrát mu Petr Zachrání život. Ale místo odměny, jej král z hradu vyštve. Petr se na cestě setká se třemi muzikanty, kteří mezi tím nalezli kouzelný hrášek, který způsobuje neviditelnost. Společně se vrací na hrad a vydávají se za čaroděje. Poté se snaži přinutit krále Řehoře, aby podepsal smlouvu, která povoluje svatbu mezi Petrem a Korunkou a také obnovuje veselí v celé zemi. Avšak král nad nimi vyzraje a smlouvu zpálí. V tu chvíli, ale Petr zjistí, že na hranici se sousedním královstvím je připraveno Vítězslavovo vojsko. Král bije na poplach. Avšak Petr odjíždí na koni z hradu a jede k hranici, za kterou nalézá ležení vojska. Pod rouškou tmy se do tábora v plíží a nelezne v něm Břinkala jako velitele, donutí jej aby odvolal útok a vydal se s ním na Řehořův hrad, kde jej předá králi i Vítězslavovi, který zjišťuje, že jeho otec byl zabit v sebeobraně, když se snažil zabít Řehoře a Břinkal mu v tom pomáhal. Zdroj: Wikipedie

Místa natáčení:

Pohádka O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech se natáčela mimo jiné na hradě Nový hrad u Adamova, objevuje se zde i propast Macocha v Moravském krasu.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 1.31