Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

caukys

Český dobrodružný film. Jeho děj začíná v pohnutých květnových dnech roku 1945, kdy skončila válka, skončila nacistická okupace, město za městem bylo očišťováno od nacistu a kolaborantů a hranice okupovaného území se otevřely českým lidem. Vedle dobrodružného žánru je právě tento realistický pohled do života v českém pohraničí po roce 1945 jedním z největších přínosů filmu. Ukazuje, jak se v těchto dnech kalily charaktery nových osídlenců a jak naopak ti, kteří podlehli pokušení založit na krádeži snadnou existenci, klesali pod tíhou svého provinění stále hlouběji a nakonec neváhali pro svou záchranu páchat zločiny nové a těžší. Jedním z nich je i hrdina filmu „Zlatý pavouk", dentista Miroslav Hruška. V květnových dnech 1945 se mu podařilo zmocnit se několika kilogramů zlata, které naloupili esesáci na bezbranných obětech koncentračních táborů. Pomocí tohoto zlata si otevřel v pohraničním městě přepychovou ordinací a žil „na vysoké noze". Když byl odhalen, neštítil se ani pokusu vraždy na svém nejlepším příteli, poručíku SNB Oldřichu Valtovi. Pokus se mu však nezdařil, Hruška byl zatčen a bude po zásluze potrestán jako škůdce národa. (FILMOVÝ PŘEHLED 5 / 1957) Od poloviny 50. let začaly vznikat zprvu ještě nesmělé pokusy o běžný kriminální film, který by se nehemžil nepřátelskými agenty. V tomto případě, ještě hodně toporném a proklamativním, se však tvůrci dostali jen do půli cesty: někdejší příslušník hrabivých revolučních gard, profesí zubař, se na samém konci války zmocní zlatého pokladu, který pocházel od vězňů z nacistických koncentračních táborů. Avšak zlato vykoupené krví nevinných obětí ani novému majiteli, jenž zpychne a vede zhýralý život, nepřinese štěstí, po letech jej čeká krušné odhalení. Za zmínku stojí, že svou první "dospělou" roli zde ještě nepříliš poutavě vytvořila Jana Brejchová. (oficiální text distributora)

Místa natáčení:
Děčín

13.12.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení V uličce z filmu Zlatý pavouk.
13.12.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ve městě z filmu Zlatý pavouk.
21.7.2013nezold vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na cestě z filmu Zlatý pavouk.
21.7.2013nezold vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před bránou z filmu Zlatý pavouk.
22.2.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Most z filmu Zlatý pavouk.
28.1.2012nezold vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na mostě z filmu Zlatý pavouk.
24.1.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vchod do domu z filmu Zlatý pavouk.
24.1.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na cestě z filmu Zlatý pavouk.
23.1.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před bránou z filmu Zlatý pavouk.
23.1.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na mostě z filmu Zlatý pavouk.
23.1.2012jendaharmonika vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na schodech u domu z filmu Zlatý pavouk.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 0.98