Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

caukys

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na „sběr jahod“ do Anglie. Zdá se, že rodina – otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když – jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není. Jsme v Československu roku 1968. Tomáš stráví s kamarády a dívkou Táňou bujarou noc před odjezdem. Ráno však začnou otcovy podezřelé telefonáty s kolegou Vránou, plné tajných informací, maminka dělá zásoby a babička pláče. Tomáš spěchá na nádraží, Praha je však vylidněná a žádné vlaky nejedou. Tomáš nepovažuje situaci zdaleka za vážnou, a tak ho nějaký den zpoždění ani příliš netrápí. Toho srpnového rána se však radikálně změnily osudy tisíců lidí. Psal se 21. srpen 1968 a za pár okamžiků se otočí i život Tomáše, jeho rodiny a jeho přátel. Jejich osudy se dramaticky propletou s osudy lidí, kteří se v tehdejším Československu ocitli nikoliv z vlastního rozhodnutí. Přijeli sem plnit rozkazy, aniž jim pořádně rozuměli a často ani netušili, jak moc poznamenávají životy lidí a země, kterou neznali a do níž je jednou v noci prostě poslali. Příběh filmu Anglické jahody se mohl odehrát vlastně v jakékoliv době, která se tak trochu vymkla z kloubů. Je osudovým milostným příběhem mladých lidí, kteří chtěli mít chvilku času na lásku, ale ocitli se v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě a obyčejně šťastném životě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.

„Srpnové dny roku 1968 se v české kinematografii neobjevovaly příliš často,“ říká režisér Vladimír Drha. „Nepočítáme-li normalizační agitky, byl „osmašedesátý“ součástí českých filmů až v devadesátých letech, spíš ovšem jako pozadí, historická danost nebo ornament. Tento scénář využívá historického dne 21. srpna jako dramatické situace, jako důvodu civilního psychologicko-milostného dramatu. Jeho ústředními postavami jsou mladí lidé a domnívám se, že tento fakt může jejich dnešním vrstevníkům osvětlit leccos z toho, co jim připadá jako vzdálená a nepříliš slavná historie,“ dodává režisér. (MFF Karlovy Vary)

Místa natáčení: Davle u Prahy

4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ve městě z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení V uličce z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Cestou na chatu z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení v meste z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení U krámu z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Pohled z okna z filmu Anglické jahody.
4.5.2020roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na ulici z filmu Anglické jahody.
28.2.2014tomik1982 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Náměstí z filmu Anglické jahody.
28.2.2014tomik1982 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Okupace z filmu Anglické jahody.
28.2.2014tomik1982 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Rusové z filmu Anglické jahody.
16.4.2012sardon vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na schodech z filmu Anglické jahody.
16.4.2012sardon vložil reálnou fotografii k místu natáčení Lodička z filmu Anglické jahody.
14.4.2012yurasch vložil reálnou fotografii k místu natáčení Most z filmu Anglické jahody.
31.3.2012milhaushb vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na mostě z filmu Anglické jahody.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 1.07