Menu

Vyprávěj

Vyprávěj Vyprávěj Heureka Vyprávěj
Vyprávěj

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

lampa-mt

Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ - napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. Do osudu hrdinů zpravidla zasáhne nějaká konkrétní soudobá historická událost, kterou si my diváci obvykle pamatujeme, a dílem se připomene. Například Srpen 68, období normalizace, ale i první metro, fronty na televize, tatramatky do každé rodiny, výjezdní doložky, olympiáda v Moskvě, Sametová revoluce, či povodně, kupónová privatizace atd. Historická událost je do příběhu zakomponována nenásilně a navíc připomenuta pomocí vložených dobových filmů, ale také díky kostýmům a rekvizitám, které si z té doby mnozí ještě pamatujeme... Aby bylo dosaženo autentičnosti, byly všechny historické události konzultovány s historiky specializující se na nedávnou minulost. (oficiální text distributora)

13.2.2024Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dvořákových vila z epizody Rakovina seriálu Vyprávěj.
13.2.2024Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dvořákových vila z epizody Dvojčata seriálu Vyprávěj.
11.2.2024Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Francova vila z epizody Rakovina seriálu Vyprávěj.
11.2.2024Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Francova vila z epizody Nová televize seriálu Vyprávěj.
11.2.2024Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení pri Francovej vile z epizody Fitness seriálu Vyprávěj.
8.2.2024Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení schody univerzity z epizody Od začátku seriálu Vyprávěj.
1.2.2024Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení hala fakulty z epizody Od začátku seriálu Vyprávěj.
30.1.2024Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vysoká z epizody Od začátku seriálu Vyprávěj.
12.1.2024kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení v kempe na Máchovom jazere z epizody Mácháč seriálu Vyprávěj.
18.12.2023kamil22 nalezl(a) lokaci místa natáčení Dvořákových vila z epizody Rakovina seriálu Vyprávěj.
9.11.2023kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení kláštor v Roudnici z epizody Slaňochův smutný příběh seriálu Vyprávěj.
9.11.2023kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred kláštorom v Roudnici 2 z epizody Slaňochův smutný příběh seriálu Vyprávěj.
9.11.2023kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred kláštorom v Roudnici z epizody Slaňochův smutný příběh seriálu Vyprávěj.
13.9.2023Lipinski nalezl lokaci místa natáčení základná škola z epizody První polibek seriálu Vyprávěj.
3.9.2023jiri vložil reálnou fotografii k místu natáčení hotel z epizody Divadlo seriálu Vyprávěj.
18.8.2023Hazik vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na trhu z epizody Jugoslávie seriálu Vyprávěj.
18.8.2023RidleyScott vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na trhu z epizody Jugoslávie seriálu Vyprávěj.
5.8.2023Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení cesta z epizody Od začátku seriálu Vyprávěj.
3.8.2023copy okomentoval místo natáčení Horov dom z epizody Horův nemanželský syn seriálu Vyprávěj.
25.7.2023Hazik nalezl lokaci místa natáčení Na trhu z epizody Jugoslávie seriálu Vyprávěj.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2024 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 1.44