Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Vyprávěj

Vyprávěj VyprávějHeureka Vyprávěj
Vyprávěj

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

lampa-mt

Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ - napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. Do osudu hrdinů zpravidla zasáhne nějaká konkrétní soudobá historická událost, kterou si my diváci obvykle pamatujeme, a dílem se připomene. Například Srpen 68, období normalizace, ale i první metro, fronty na televize, tatramatky do každé rodiny, výjezdní doložky, olympiáda v Moskvě, Sametová revoluce, či povodně, kupónová privatizace atd. Historická událost je do příběhu zakomponována nenásilně a navíc připomenuta pomocí vložených dobových filmů, ale také díky kostýmům a rekvizitám, které si z té doby mnozí ještě pamatujeme... Aby bylo dosaženo autentičnosti, byly všechny historické události konzultovány s historiky specializující se na nedávnou minulost. (oficiální text distributora)

19.8.2019PC schválil fotografii k místu natáčení v aute z epizody Neštěstí seriálu Vyprávěj.
18.8.2019roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení v aute z epizody Neštěstí seriálu Vyprávěj.
15.8.2019Boban.Pha vložil reálnou fotografii k místu natáčení Stredná priemyselná škola z epizody Horův nemanželský syn seriálu Vyprávěj.
11.8.2019Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení na stanici v Českej Třebovej 3 z epizody 21. srpen seriálu Vyprávěj.
11.8.2019Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení na stanici v Českej Třebovej 4 z epizody 21. srpen seriálu Vyprávěj.
11.8.2019Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení stanica Česká Třebová z epizody 21. srpen seriálu Vyprávěj.
6.8.2019relzik vložil reálnou fotografii k místu natáčení železničný most z epizody Chmelová brigáda seriálu Vyprávěj.
6.8.2019relzik vložil reálnou fotografii k místu natáčení rieka z epizody Embéčko seriálu Vyprávěj.
28.7.2019Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení na zjazdovke z epizody Žijí Markovi rodiče? seriálu Vyprávěj.
28.7.2019Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení na zjazdovke 2 z epizody Žijí Markovi rodiče? seriálu Vyprávěj.
28.7.2019Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred horskou chatou z epizody Žijí Markovi rodiče? seriálu Vyprávěj.
28.7.2019Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení horská chata z epizody Žijí Markovi rodiče? seriálu Vyprávěj.
28.7.2019Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení zjazdovka z epizody Žijí Markovi rodiče? seriálu Vyprávěj.
17.7.2019srenca nalezla lokaci místa natáčení pri rybníku z epizody Tábor seriálu Vyprávěj.
17.7.2019srenca vložila reálnou fotografii k místu natáčení pri rybníku z epizody Tábor seriálu Vyprávěj.
17.6.2019JirkaRybka vložil reálnou fotografii k místu natáčení tlačiarne z epizody První polibek seriálu Vyprávěj.
2.6.2019jircu vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred školou z epizody Burza seriálu Vyprávěj.
2.6.2019jircu vložil reálnou fotografii k místu natáčení SPŠE z epizody Příjímačky seriálu Vyprávěj.
24.3.2019kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hlídka VB z epizody Porod seriálu Vyprávěj.
1.3.2019Pavel Tady vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dvořákových panelák z epizody Taneční seriálu Vyprávěj.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.76