Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Vyprávěj

Vyprávěj Vyprávěj Heureka Vyprávěj
Vyprávěj

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

lampa-mt

Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ - napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími. Do osudu hrdinů zpravidla zasáhne nějaká konkrétní soudobá historická událost, kterou si my diváci obvykle pamatujeme, a dílem se připomene. Například Srpen 68, období normalizace, ale i první metro, fronty na televize, tatramatky do každé rodiny, výjezdní doložky, olympiáda v Moskvě, Sametová revoluce, či povodně, kupónová privatizace atd. Historická událost je do příběhu zakomponována nenásilně a navíc připomenuta pomocí vložených dobových filmů, ale také díky kostýmům a rekvizitám, které si z té doby mnozí ještě pamatujeme... Aby bylo dosaženo autentičnosti, byly všechny historické události konzultovány s historiky specializující se na nedávnou minulost. (oficiální text distributora)

26.1.2023PC schválil fotografii k místu natáčení Hradčany z epizody Nagano seriálu Vyprávěj.
24.1.2023Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hradčany z epizody Nagano seriálu Vyprávěj.
16.1.2023MarcoRave vložil reálnou fotografii k místu natáčení na Slovensku 2 z epizody Sedmdesátá léta seriálu Vyprávěj.
16.1.2023MarcoRave vložil reálnou fotografii k místu natáčení na Slovensku 3 z epizody Sedmdesátá léta seriálu Vyprávěj.
13.1.2023Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení budova Metrostavu z epizody Smrt Brežněva seriálu Vyprávěj.
4.1.2023kubashd nalezl lokaci místa natáčení v Maďarsku z epizody Jugoslávie seriálu Vyprávěj.
29.12.2022Milsn vložil reálnou fotografii k místu natáčení dom Radima Dvořáka z epizody Promoce seriálu Vyprávěj.
26.12.2022Místo natáčení pri Francovej vile z epizody Fitness seriálu Vyprávěj bylo okomentováno.
8.12.2022trempík vložil reálnou fotografii k místu natáčení na ulici z epizody Kuponova privatizace seriálu Vyprávěj.
31.10.2022Místo natáčení stanica Pardubice hl.n. z epizody Od začátku seriálu Vyprávěj bylo okomentováno.
29.10.2022Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení v pasáži z epizody Proč byl Matěj estebák? seriálu Vyprávěj.
16.10.2022dostallada nalezl lokaci místa natáčení na fakulte z epizody Občanské fórum seriálu Vyprávěj.
16.10.2022dostallada nalezl lokaci místa natáčení chodba fakulty z epizody Občanské fórum seriálu Vyprávěj.
15.9.2022Tomáš Slach nalezl lokaci místa natáčení park v psychiatrickej liečebni z epizody Proč byl Matěj estebák? seriálu Vyprávěj.
29.7.2022Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení nemocnica z epizody Silvestr seriálu Vyprávěj.
29.7.2022Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred kostolom z epizody Slaňochův smutný příběh seriálu Vyprávěj.
29.7.2022Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení pred kostolom 2 z epizody Slaňochův smutný příběh seriálu Vyprávěj.
23.7.2022roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Francov dom z epizody Favorit seriálu Vyprávěj.
26.4.2022mara okomentoval místo natáčení pension z epizody Dámská jízda seriálu Vyprávěj.
2.4.2022sasorts nalezl lokaci místa natáčení autobusová zastávka z epizody Embéčko seriálu Vyprávěj.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 1.05