Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Děj filmu či seriálu

Lifebook

Requiem pro panenku je český film, který natočil režisér Filip Renč na motivy skutečné události v roce 1991. Namísto do dětského domova je dívka (Aňa Geislerová), kterou znásilnil otec, umístěna nesprávně do ústavu pro mentálně postižené. V ústavu se stane hlavním terčem týrání od „pečovatelek“. Film je metaforou nelidskosti a nezájmu Čechů o své spolubližní. Řediteli ústavu je například zcela jedno, co se v jeho instituci děje: zajímá se o modely automobilů, případně o to, že pojede na konferenci do zahraničí. Jediné osoby - starý ústavní lékař - alkoholik a jedna pečovatelka - věřící - které si uvědomují hrůzu, v níž ústav existuje, jsou zcela neefektivní a pro lidskost neudělají nic. Hlavní hrdinka nemá jinou možnost jak se vymknout teroru pečovatelek, než že ústav podpálí. Avšak stejně děsivě nelidský a sobecký jako pečovatelky je vnější svět. Hasiči, kteří přijedou s hasičským vozem na místo hořícího domu, nehasí, nezájem - „není voda“. V hasičské stříkačce mají naházené lahváče. „A nakonec je to stejně pro ty debily lepší, jestliže umřou“, míní požárníci, líní snažit se děti z hořícího domu zachraňovat. Film je zjevně metaforou nelidskosti české společnosti za komunismu, pozoruhodné na něm však je to, že neobviňuje systém, ale sobectví a nelidskost jednotlivých lidí. V tomto smyslu je Renčův film předvídavý, protože vysvětluje, jak je možné, že obdobně sobecký a nelidský způsob jednání existuje v české společnosti dosud, dávno po pádu komunistické totality. Možná je tedy zdrojem nelidskosti prostředí v české kotlině něco jiného než „totalitní útlak“, argumentuje film. (Také to ovšem lze považovat za ex post dodaný význam a skutečnost je taková, že tvůrci se prostě pokusili působivě a filmařsky naléhavě odvyprávět zvolený příběh.) (zdroj: Wikipedie )

Místa natáčení:

Ústav sociální péče vypadá ve filmu Requiem pro panenku jako rozbořená vila bez budoucnosti. V současné době byste ji však takřka nepoznali, jde o zámeček Lešná v okrese Vsetín (neplést se zámečkem v zoo Lešná). Budova doznala značných oprav.

Natáčelo se také na zámku ve Veselí nad Moravou. Bohužel zdejší zámek není okrasou města, z původního záměru kompletních oprav sešlo a budoucnost zámku tak zůstává nejistá.

Ústav v Hradci do kterého Marika utekla (přijela si tam posléze pro ni VB), je ve skutečnosti bývalý dívčí Domov mládeže v Kroměříži (ul. Ztracená 63/1), dnes sídlo oblastní Chartiy Kroměříž. (Maarty)

18.7.2017Místo natáčení V Hradci z filmu Requiem pro panenku bylo okomentováno.
28.5.2015Wlken nalezl lokaci místa natáčení Silnice z filmu Requiem pro panenku.
28.5.2015Wlken nalezl lokaci místa natáčení Silnice s městem v pozadí z filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa nalezla lokaci místa natáčení V Hradci z filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa nalezla lokaci místa natáčení Železniční přejezd z filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa okomentovala místo natáčení Za ústavem z filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa vložila místo natáčení Motorest k filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa vložila místo natáčení Silnice s městem v pozadí k filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa vložila místo natáčení V Hradci k filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa vložila místo natáčení Železniční přejezd k filmu Requiem pro panenku.
18.12.2014milpa nalezla lokaci místa natáčení Silnice z filmu Requiem pro panenku.
22.10.2013zdenek1 nalezl lokaci místa natáčení Silnice z filmu Requiem pro panenku.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

  • Madagio se zaregistroval.

  • vv vložil film Strieborná Háta.

  • mazut se zaregistroval.

  • vv vložil místo natáčení Se psem k filmu To nám byl čert dlužen.

  • vv vložil místo natáčení Princezna k filmu To nám byl čert dlužen.

  • vv vložil místo natáčení Zahradník k filmu To nám byl čert dlužen.

  • vv vložil místo natáčení Na zahradě k filmu To nám byl čert dlužen.

  • vv vložil film To nám byl čert dlužen.

  • vv vložil místo natáčení Na louce k filmu Krásná čarodějka.

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba Dva | 0.44