Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

kacer57

Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů. Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova. Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)

28.11.2021kuchama vložil reálnou fotografii k místu natáčení pracovňa abatyše z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
28.11.2021kuchama vložil reálnou fotografii k místu natáčení Klášter z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
18.4.2020Kiki nalezla lokaci místa natáčení pracovňa abatyše z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
27.1.2020Venyka vložila reálnou fotografii k místu natáčení nádvorie v Terezíne z epizody 2. část seriálu Poslední cyklista.
3.10.2016loxi nalezl lokaci místa natáčení Ruženkin dom z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
27.10.2015Josef Křehnáč vložil reálnou fotografii k místu natáčení pri bráne z epizody 2. část seriálu Poslední cyklista.
2.12.2014mildamacher nalezl lokaci místa natáčení nádvorie v Terezíne z epizody 2. část seriálu Poslední cyklista.
2.12.2014mildamacher vložil reálnou fotografii k místu natáčení nádvorie v Terezíne z epizody 2. část seriálu Poslední cyklista.
1.12.2014IKE vložila reálnou fotografii k místu natáčení pódium z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
1.11.201412jirka vložil reálnou fotografii k místu natáčení ghetto v Terezíne z epizody 2. část seriálu Poslední cyklista.
1.7.2014servus nalezl lokaci místa natáčení kláštorná chodba 2 z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.
1.7.2014servus vložil reálnou fotografii k místu natáčení kláštorná chodba 2 z epizody 1. část seriálu Poslední cyklista.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2022 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.81