Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Maratón

Maratón Heureka Maratón
Maratón

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

kacer57

Pátého května 1945 vypukne v Praze povstání proti Němcům. Čeští dozorci umožní pankráckým vězňům hromadný útěk. Tak se dostane na svobodu i devatenáctiletý Ruda Střecha (Jaromír Hanzlík), který dychtí zapojit se do revoluce v ulicích. Vinohradský domovník Kytka jej však raději ukryje v bytě, jehož majitelé utekli. Zůstala tam jen osmnáctiletá česká služebná Karla (Jana Brejchová). Ta se s Rudovou pomocí pokusí dostat na nádraží, aby odjela k rodině na venkov. Avšak kvůli probíhajícím pouličním bojům se oba musejí vrátit. Poté, co spolu ve vší nevinnosti stráví noc, začne dům prohledávat několik německých vojáků. Ruda, ačkoliv s puškou neumí příliš zacházet, se s nimi musí vypořádat. Do Prahy mezitím míří kolona sovětských tanků, které velí generál Rybalko (Karel Höger). Jako navigátor ji vede Rudův starší bratr, svobodník Jarda Střecha (Vladimír Menšík), který bojoval s prvním československým praporem u Sokolova. Těší se na shledání s mladším bratrem, který je jediný, koho ještě má. Netuší, že Ruda, na začátku války ještě dítě, teď svádí boj o svůj a Karlin život…(oficiální text distributora)

29.3.2022kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Útěk vězňů z filmu Maratón.
8.6.2021Ladislav2 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Semafor z filmu Maratón.
9.1.2016vylukovej nalezl lokaci místa natáčení Kostel z filmu Maratón.
8.8.2015Teoretik vložil reálnou fotografii k místu natáčení Barikády z filmu Maratón.
31.3.2015grazl okomentoval místo natáčení Transportér z filmu Maratón.
31.3.2015grazl okomentoval místo natáčení Barikády z filmu Maratón.
20.2.2015Sammys nalezl lokaci místa natáčení Tank z filmu Maratón.
20.2.2015Sammys nalezl lokaci místa natáčení Zbraně z filmu Maratón.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2022 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.55