Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

Steev

Druhá část polského historického velkofilmu z časů kozáckého povstání Bohdana Chmelnického v polovině 17. století. Rytíř Jan Skrzetuski, chystající se na válku s kozáky najde v lese prchajícího panu Zaglobu. Od něho se dozvídá, že jeho nevěsta Helena Kurcewiczová je v Baru. Odtud ji už ale stačil odvézt Bohun a schovat k čarodějce Horpyně. Skrzetuski po ní dál pátrá a rozdělí svůj vojenský oddíl na několik částí. Jan Onufry Zagłoba v čele jednoho z nich, se opije na venkovské svatbě a druhý den je zajat Bohunem. Zachrání ho ale Michal Wołodyjowski se svou družinou. Skrzetuski odjíždí se senátory k jednání do Kyjeva.

Chmelnický a kozáci se s chánem za zády však cítí silní a návrhy na smír podmiňují nároky, které nemůže splnit kníže Jeremiáš ani Rzeczpospolita. Wołodyjowski v souboji těžce zraní Bohuna, a když se Zagłobou zapíjejí úspěch, objeví se Skrzetuského sluha Rzędzian, který ví o Heleně. Společně se všichni tři vydávají do Čertovy rokle a osvobodí Kurcewiczovnu z rukou čarodějnice Horpyny. Na zpáteční cestě jsou ale napadeni oddílem Tatarů. Rzędzian utíká společně s Helenou a Zagłoba s panem Wołodyjowskim se pokoušejí útočníky odrazit. Na pomoc jim přicházejí oddíly polských vojáků, s nimiž se rytíři a Skrzetuski vracejí do Zbaraže. Tam brzy čelí obrovské převaze kozáckých a tatarských vojsk.

Lotyšský silák Podbipięta je při pokusu o útěk z pevnosti zabit, Skrzetuski je úspěšnější a na pokraji sil se dostane ke králi Janu II. Kazimírovi. Ten okamžitě vysílá vojska na pomoc obležené Zbaraže. Zatímco zotavující se Skrzetuski se na zámku v Toporówě konečně setká s Helenou, tatarský chán pod Zbaraží zradí kozáky a pevnost je volná. Hrdý Bohun se nechce smířit bez boje, s hrstkou věrných se vrhne proti celému vojsku. Přežije, ale je zajat a kníže Wiśniowiecki ho chce narazit na kůl. Místo toho ho nakonec pošle Skrzetuskému, který se však zachová velkoryse a svému sokovi daruje svobodu.

12.8.2023Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vítání z filmu Ohněm a mečem II..
12.8.2023Steev vložil místo natáčení Vítání k filmu Ohněm a mečem II..
12.8.2023Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Nádvoří z filmu Ohněm a mečem II..
12.8.2023Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Králova komnata z filmu Ohněm a mečem II..
12.8.2023Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vodní kolo z filmu Ohněm a mečem II..
12.8.2023Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dům Horpyny z filmu Ohněm a mečem II..

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 0.69