Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

kacer57

Je dusné vedro červencového dne 1346. Poblíž města Rhens se scházejí kurfiřti římské říše k volbě nového krále. Jediným kandidátem je markrabě moravský Karel (Kryštof Hádek), který v přestrojení sleduje volbu spolu se svým věrným dvořanem Buškem z Velhartic (Petr Jeništa). Každý z volitelů má důvody, proč Karlovi hlas dát i nedat. Nevyzpytatelným jazýčkem na vahách je Karlův otec – český král Jan Lucemburský (Stanislav Majer), dlouholetý spojenec dosavadního císaře Ludvíka Bavora (Petr Štěpán), proti kterému je volba namířena.

Spletité intriky nejrůznějších zájmových skupin ovlivňují Karlův osud již od narození. Mladý Lucemburk je izolován od své matky Elišky Přemyslovny (Hana Vagnerová), stává se poslušnou loutkou v otcových diplomatických hrách. Postupně však díky zkušenostem vojenským i politickým dozrává ve zdatného oponenta svého otce, ale i nebezpečného soka císaře Ludvíka. Rozehrává svou vlastní politickou hru, jejíž překvapivé rozuzlení mu nakonec otevře cestu k říšskému trůnu. (Česká televize)

10.11.2021Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na nádvoří z filmu Hlas pro římského krále.
10.11.2021Jarina 64 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Eliška přijíždí na Loket z filmu Hlas pro římského krále.
1.11.2020josefZR vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hrad Ludvíka Bavorského z filmu Hlas pro římského krále.
20.9.2020josefZR vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na lodi z filmu Hlas pro římského krále.
15.8.2020Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vojenský tábor u bažiny z filmu Hlas pro římského krále.
6.7.2020Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení Příprava na rytířský turnaj z filmu Hlas pro římského krále.
21.4.2019Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zraněný Jan Lucemburský z filmu Hlas pro římského krále.
21.4.2019Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na lodi z filmu Hlas pro římského krále.
28.9.2017jureff vložil reálnou fotografii k místu natáčení Chodba z filmu Hlas pro římského krále.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2022 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.5