Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Já, Mattoni

Já, Mattoni

Detail filmu

Já, MattoniHeureka Já, Mattoni

Video

Děj filmu či seriálu

trempík

Polovina devatenáctého století je obdobím revolucí. V rakouském císařství bylo zrušeno poddanství, Darwin dokončil knihu O původu druhů a v Plzni vynalezli plzeňské pivo. Česko se pomalu vyvíjí v průmyslově nejvyspělejší část monarchie. A vedle cukrovarnictví či železáren se v jeho západním křídle, v Karlovarském kraji, začíná rozvíjet další, méně nápadné podnikání. Jeho strůjcem se stává Heinrich Mattoni, zdatný byznysmen, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě.

Výpravný seriál Já, Mattoni zasahuje dlouhý časový úsek, od první poloviny 19. století až do roku 1910, a odehrává se na kolonádách i v nevěstincích Karlových Varů, v Schönbrunnu – vídeňské rezidenci rakouských císařů, v ulicích tehdejší Prahy i New Yorku. Na pozadí podnikatelských úspěchů a soukromých pochybení Heinricha Mattoniho sledujeme proměnu tehdejší společnosti a jejích možností. Motorem seriálu je celoživotní boj dvou silných individualit, Mattoniho a jeho ženy Míny. Boj vrcholící tím, že starý Matttoni, nemocný a v horečkách, ztrácí vládu nad svým impériem ve prospěch své energické, mocichtivé ženy. Stařec, obklopený vyčkávající rodinou, bojuje. A nachází překvapivou zbraň – pravdu o svém životě, která je pro jeho nejbližší, ale i pro celou tehdejší společnost, hříšně nepřijatelná.

V rámci děje, který se odehrává na ploše šedesáti let, se v hlavní roli Heinricha Mattoniho objeví hned tři herci – Alois a David Švehlíkovi a teprve šestnáctiletý Jáchym Novotný. Manželku Heinricha Mattoniho ztvárňují Tatiana Vilhelmová a Taťjana Medvecká. Objeví se v něm i řada dalších předních českých herců. Natáčení výpravného seriálu probíhalo zejména v exteriérech, tvůrci navštívili přes sto dvacet lokací, například v Praze, Žatci, Karlových Varech, Kroměříži, Rakousku nebo Německu, kde se odehrávají scény z Long Islandu. V seriálu bylo obsazeno sto sedmdesát hereckých rolí a na place se vystřídalo přes tři tisíce komparzistů. Bylo použito 1200 kostýmů, které kostymérka Andrea Králová musela přizpůsobit obdobím od biedermeieru až po secesi.

(Česká televize)

16.5.2019JirkaRybka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dům radního Knolla z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
26.3.2019jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zámek Schönbrunn z epizody Vídeňské líbánky seriálu Já, Mattoni.
20.1.2019relzik vložil reálnou fotografii k místu natáčení Hotel v Alpách z epizody Hra na štěstí seriálu Já, Mattoni.
1.9.2018Staročech okomentoval místo natáčení Mattoniho pokoj z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
28.1.2018Kiki vložila reálnou fotografii k místu natáčení Dveře k pokojům císařovny z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
12.9.2017jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení v parku z epizody Cesta do Londýna seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Altán v lázních Kyselka z epizody Dvorní dodavatel seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Poprvé v lázních Kyselka z epizody Dvorní dodavatel seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Lázně Kyselka v celé své kráse z epizody Cesta do Londýna seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení lázně Gieshübl z epizody Lokomotiva vládního rady seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Gastl a Morávek v Giesshüblu z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
17.3.2017Karolina Brizova nalezla lokaci místa natáčení sála na karlovarskej radnici z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
17.3.2017Karolina Brizova nalezla lokaci místa natáčení Promluva Dr. Löschnera z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
12.1.2017marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulička u drážního ředitelství z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
6.1.2017Bojira vložila reálnou fotografii k místu natáčení Vodopád ve Slunečných lázních z epizody Lokomotiva vládního rady seriálu Já, Mattoni.
17.12.2016Seržant vložil reálnou fotografii k místu natáčení Poprvé v lokomotivě z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Úkryt před domem herečky Ady z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dům herečky Ady z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Alberta s malířem před vraty z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulička u malířova domu z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.66