Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Děj filmu či seriálu

PC

Poslední setkání s kouzelným panem Tau v příběhu, který je určen nejen dětem. Jeho hrdinou je herec Rudolf Karásek, který byl před patnácti lety slavným představitelem dětmi milovaného pana Tau. Dnes už jen vzpomíná na zašlou slávu a hledá útěchu v alkoholu. Jednoho dne se ovšem v jeho vilce, kde žije se svou dcerou Alenou a jejími dvěma syny, objeví barrandovský zaměstnanec a předá mu scénář na nový film o Panu Tau. Už při zkouškách některých scén se však ukáže, že Karásek na obtížnou roli nestačí. Režisér se začne poohlížet po náhradě nebo po dublovi. Asistentka Hanka mu přivede pana Nováka, který jako by panu Tau z oka vypadl. Ten bravurně zvládne všechny náročné scény. Karásek začíná žárlit na dvojníkovy úspěchy i na jeho oblibu u dětí, které ve filmu hrají.

Na klidu mu nepřidají ani náhodně vyslechnuté a nepříliš lichotivé režisérovy poznámky na svou adresu. Po řadě zmatků a dokonce záměn Karáska a Nováka se štáb přesune do Tater, aby tu natočil exteriérové scény. Tady se herec rozzlobí a prohlásí, že žádného dvojníka nepotřebuje, a když si dubl narazí koleno při autonehodě, sám zahraje náročnou scénu v hořícím letadle. Znovu získá ztracené sebevědomí a dokonce získá v divadle roli Cyrana. Natáčení končí a pana Nováka najednou nikdo nemůže najít. Prostě zmizel. Teprve závěrečný záběr potvrdí, že tajemný pan Novák byl skutečný pan Tau, a tak se realita filmu opět vrací k pohádkovosti. (oficiální text distributora)

Miesta natáčania:

Film sa točil v Prahe na Malostranskom nám. - scény  príchodu Aleny do hostinca a scéna keď čakala Hanka na zastávke električky spolu s pánom Novákom a psom Človíčkom. Na Malej Strane sa točili aj scény tancujúceho pana Taua na streche a kričiacich detí na ulici, ako aj prechod bielej 613 cez námestie v reále sa jedná o Maltézske náměstí.

Barrandovská biela 613 prechádzala aj cez Jiráskovo nám. v Prahe na Novom Městě.
Dom, v ktorom býva pán Karásek sa nachádza v Prahe-Záběhlicách, kde sa točili scény príchodu autobusu (Pomněnkova ul.) ako aj ranná bežecká rozcvička pána Nováka (Fialková ul.)

Točilo sa aj v Prahe na Starom Měste v reštaurácií v Paláci Lažanských, kde prebiehalo interviewu novinára s pánom Karáskom.
Mimopražské scény sa točili v Novom Městě nad Metují na Husovom nám. - príchod filmárov do hotela, večerná opekačka prasiatka. Ďalšou lokalitou bol zámok Červená Lhota - scény nakrúcania s potápačmi v jazierku, let balóna.

Točilo sa aj na Slovensku **v **Tatrách na Štrbskom Plese pred hotelom FIS - rozhovor Karáska s vnukmi pred hotelom, odchod filmárov na nakúcanie scén horiaceho lietadla. Filmári využili aj interiéri hotela a to vstupnú halu, recepciu a reštauráciu.. Točilo sa aj na brehu Štrbského plesa, kde behal Karásek s Hankou.

30.12.2018Mirek Behenský vložil reálnou fotografii k místu natáčení dom pána Nováka z filmu Pan Tau.
25.3.2016Dj Vi.L okomentoval místo natáčení hala v kine z filmu Pan Tau.
21.11.2015honajz vložil reálnou fotografii k místu natáčení dom pána Nováka z filmu Pan Tau.
17.8.2015Porek nalezl lokaci místa natáčení UFO v Tatrách z filmu Pan Tau.
21.11.2012Sammys okomentoval místo natáčení v hostinci U kocoura z filmu Pan Tau.
21.11.2012Sammys vložil reálnou fotografii k místu natáčení v hostinci U kocoura z filmu Pan Tau.
16.8.2012Dj Vi.L nalezl lokaci místa natáčení hostinec U kocoura z filmu Pan Tau.
6.5.2012EsZet vložil reálnou fotografii k místu natáčení pri ohni z filmu Pan Tau.
19.2.2012EsZet nalezl lokaci místa natáčení pri ohni z filmu Pan Tau.
19.2.2012EsZet okomentoval místo natáčení pri ohni z filmu Pan Tau.
29.1.2012Dj Vi.L nalezl lokaci místa natáčení hala v kine z filmu Pan Tau.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2019 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.87