Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

vv

Pohádka vypráví o královském páru, který ne a ne mít potomky. Až se mu to s pomocí jedné kouzelné rekvizity nakonec povede, ovšem v míře rovnou dvojnásobné. Narodí se jim prostě dvojčata. Která rekvizita to má na svědomí? Inu, zkuste hádat nebo raději ještě jednou a pozorně prozkoumejte název pohádky. A když kluci vyrostou a jeden z nich by měl pomalu převzít vladařské radosti i povinnosti, vynoří se neřešitelný problém: má to být Vojta nebo František? Nebudeme prozrazovat děj se vším větvením a různými odbočkami, jedno je však jisté: kluci se vypraví do světa s tím, že ten, který dokáže vykonat větší hrdinský skutek, stane se králem. Princové, i když na to nejsou zrovna stavění, se chopí úkolu se vší vervou a zodpovědností. A tak oba na svých cestách nějaké to hrdinství také samozřejmě prokáží. Jeden z nich třeba slíbí, že vysvobodí princeznu Zlatovlásku ze spárů nebezpečného obra a druhý by zase rád probudil celé království ze spánku, do kterého ho zaklela zlá čarodějnice Šlamastyka. Povede se to? Nepovede? Možná že ano, ale opravdového hrdinství k tomu, to si můžeme v pohádce ověřit, ve skutečnosti třeba tentokrát není. Zatímco kluci bloudí světem a snaží se dokázat, že oni jsou vpravdě odvážní chlapíci, u nich doma se usadilo zlo, v tomto případě je to ovšem zlo s velkým Zet. Čaroděj Herdek se svojí povedenou dceruškou Laudónií! Dokáží princové zachránit rodiče a své království i tváří v tvář soupeři, který vládne těmi nejmocnějšími kouzly? To už prozrazovat nebudeme, ani to, který z obou mládenců se tím vyvoleným králem nakonec stane. Je to ovšem pohádka, tak kdo by šťastný konec nečekal? Čekat můžeme samozřejmě i nějaké to poučení nebo poslání. Jaká přinesou Fišpánská jablíčka? Asi především to, že je zbytečné honit se za tím, abychom dokázali, jací jsme skvělí a úžasní, po celém světě nebo – abychom byli pohádkové mluvě blíž – po všech čertech. Mnohdy na nás ty největší úkoly čekají doma, často jsme právě tam nejvíc zapotřebí, jen to, pro tak trochu namyšlenou představu o vlastní velikosti a úžasnosti, nejsme schopni uvidět. V pohádce Fišpánská jablíčka, která se kromě studií na Kavčích horách natáčela v podmanivých podzimních exteriérech v prostředí zámku Sychrov, v Hrádku u Nechanic nebo třeba v lomu nedaleko Srbska, vás možná zaujme i celá řada hezkých písniček, hudbu k nim složil Jaroslav Uhlíř a texty napsal Jiří Chalupa. Kdo si potrpí na výborné herecké výkony, přijde si také na své. V pohádce hrají: Vojta Kotek, Filip Tomsa, Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Jitka Schneiderová, Lukáš Vaculík, Bára Hrzánová, Pavel Zedníček, Jitka Molavcová, Marika Šoposká, Gabriela Marcinková, Radek Holub, Markéta Plánková, Predrag Bjelac a další. Režisérem pohádky Fišpánská jablíčka je Dušan Klein.(oficiální text distributora)

15.6.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zámecký park z filmu Fišpánská jablíčka.
29.1.2019pbokr nalezl lokaci místa natáčení V lomu z filmu Fišpánská jablíčka.
29.1.2019pbokr nalezl lokaci místa natáčení V lomu 2 z filmu Fišpánská jablíčka.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 1.31