Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Inženýrská odysea

Inženýrská odysea Heureka Inženýrská odysea
Inženýrská odysea

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

ladak1

Příběh tří mladých inženýrů, kteří se postupně stávají zasloužilými kádry socialistického strojírenství, si v sobě bezesporu nese všechna stigmata doby, v níž byl napsán a v níž se koneckonců i odehrává. Na druhou stranu – nelze nijak očekávat, že by seriál, vyráběný na přímou zakázku obávaného generálního ředitele tehdejší Československé televize Jana Zelenky, mohl reflektovat události tak, jak se ve skutečnosti odehrávaly. Jenže nebýt geniálního Dietla, vznikl by pravděpodobně nesmyslný paskvil, zmetek, který by stěží přežil zítřek, natož dalších bezmála čtyřicet let. Dietl totiž všechna svá díla, horší i ta lepší, vybavil pevnou dějovou strukturou, v podstatě mistrovským, téměř dumasovským příběhem, který v načrtnutých postavách odrážel životy tehdejších lidí. Samozřejmě, že pokusy soudobých televizních architektů napodobit prostředí luxusních světových restaurací s použitím socialistického sektorového nábytku mohou současným divákům připadat poněkud úsměvné, stejně jako některé postavy. Tak např. bodrý předseda ZO KSČ v podání Aloise Švehlíka, který se neustále poflakuje po kancelářích, tváří se zasvěceně a pronáší příšerné věty jako fabrikou jde jeden hlas... Vaška, který to dotáhl na ředitele, představuje děsivě přehrávající Petr Kostka, Zbyňka, génia u rýsovacího prkna, ale jinak naprostého bulíka, hraje Jaroslav Satoranský. Inženýrská odysea bez problémů poslouží jako neocenitelný zdroj nechtěného humoru, zároveň patří k seriálům, které spolehlivě rozbíjejí odvěký mýtus, že nad Dietla, jehož mnozí považují za nekorunovaného krále českých seriálů, není. (Marthos)

8.10.2020Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Řidič Milda z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
8.10.2020Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Buzení řidiče 2 z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
8.10.2020Steev vložil reálnou fotografii k místu natáčení Buzení řidiče z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
25.1.2020Akrim vložila reálnou fotografii k místu natáčení Zahájení veletrhu 2 z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
25.1.2020Akrim vložila reálnou fotografii k místu natáčení Zahájení veletrhu 1 z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
25.1.2020Akrim vložila reálnou fotografii k místu natáčení Pavilon A2 z epizody 9. Veletrh seriálu Inženýrská odysea.
3.10.2019ales_j nalezl lokaci místa natáčení Po promoci z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
3.10.2019ales_j vložil reálnou fotografii k místu natáčení Po promoci z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
3.10.2019ales_j vložil reálnou fotografii k místu natáčení Promoce z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
3.10.2019ales_j vložil reálnou fotografii k místu natáčení V menze z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
29.9.2019ales_j vložil reálnou fotografii k místu natáčení Noční ulice z epizody 2. Odpadlík seriálu Inženýrská odysea.
28.9.2019honzach7 nalezl lokaci místa natáčení Stěhovák 1 z epizody 6. Převzetí moci seriálu Inženýrská odysea.
4.9.2019ales_j nalezl lokaci místa natáčení Promoce z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
4.9.2019ales_j nalezl lokaci místa natáčení V menze z epizody 1. Promoce seriálu Inženýrská odysea.
15.8.2019bobinaulrichova nalezl lokaci místa natáčení Před domem Krnáčových z epizody 13. Setkání seriálu Inženýrská odysea.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 1.04