Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Místo zločinu Ostrava

Místo zločinu Ostrava Heureka Místo zločinu Ostrava
Místo zločinu Ostrava

Detail filmu

Děj filmu či seriálu

trempík

Majorka Ema Grodská (Pavla Beretová) je zkušená a chytrá kriminalistka, která žije v celkem ustáleném česko-polském manželství. Manžel Bolek Grodsky (Bořek Slezáček) je také z oboru, ale soukromě. Má malého syna a moc dobře cítí, co mu díky svému povolání dluží. Je přímočará i vyhýbavá, silná i slabá, jak už tak ženy bývají, dokonce i ty, co odhalují zločiny. Dále velmi empatická, hodně věří své zkušenosti, ale ještě více své intuici, v tom je až trochu dobrodruh. Jednoho dne se rozhodne zúčastnit výběrového řízení na šéfa mordparty a k velkému údivu svých budoucích kolegů výběrové řízení vyhraje.

Kapitán Jan Bermann (Stanislav Majer) je tím, kdo se měl původně stát šéfem. Člověk, chytrý, zkušený a především přímý – tak přímý, že ani netají svůj hluboký nesouhlas s ponížením, které ho postihlo. Je totiž vyšetřován za postřelení pachatele. Čeká na Eminu první chybu stejně upřímně, jako s ní spolupracuje. V něčem je své nadřízené, která ho tak nečekaně předběhla, dost podobný, i když by to asi sám nikdy nepřiznal. Podobný především v té nejdůležitější kriminalistově vlastnosti, v empatii. Prostě kladný hrdina, i když takové pojmenování by mu připadlo směšné.

Během dalších případů se z nich stane dvojice, která se profesionálně doplňuje a postupně v sobě nachází dokonce možná víc než kolegiální náklonnost.

Ředitelem ostravské kriminálky je pak plukovník Leoš Kubelík (Pavel Kříž). Člověk ukázněný, výkonný, s velkými ambicemi, které přesahují jeho město. Inteligentní, zkušený, ale těžko uchopitelný a také dost záludný. Nechybí mu prosté lidské vlastnosti, třeba schopnost přátelství, ale dovede s ním i šikovně zacházet. Emu nemá rád, ženská podle něj do kriminalistiky nepatří, ale když je to pro něj výhodné, potře v sobě i tenhle názor. Kupodivu není jen ředitel, ale také skutečný kriminalista, což dokáže ve svém vlastním kriminálním případu.

Tým ještě doplňuje kapitán Richard Lukeš (Karel Dobrý), drsný policajt, dalo by se říct ze „staré školy“. Zkušenost je jeho silnou stránkou a on to dobře ví. Nějakou empatii v sobě jistě má, ale zřejmě ji považuje za slabost. Velmi chytrý, ale snaží se, aby to na něm nebylo moc vidět. Na první pohled přímý a zdánlivě průhledný muž, ale dovede pořádně překvapit. Snad proto, že mu stáří klepe na rameno.

Posledním článkem mordparty je benjamínek Matěj Sehnal, přezdívaný Mates (Štěpán Kozub). Ví, že k dokonalosti mistra mu ještě něco chybí. V očích jsou mu vidět více otázky než vykřičníky. Ale jeho inteligence je vysoká, což dokazují jeho mnohé úsudky. To ovšem nebrání naivitě mládí. O tom, co je v něm, něco říká i schopnost bystré ironie, kterou tu a tam, většinou nečekaně, dokáže šlehnout…

Jednotlivé díly jsou inspirovány případy, které policie vyšetřovala na Ostravsku v průběhu několika uplynulých let.

6.5.2023Staročech vložil reálnou fotografii k místu natáčení Věznice Bory z epizody 13. Krvavý olej seriálu Místo zločinu Ostrava.
27.4.2023Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na šrotišti z epizody 2. Kilometr pod zemí seriálu Místo zločinu Ostrava.
17.4.2023Místo natáčení V hospodě z epizody 2. Kilometr pod zemí seriálu Místo zločinu Ostrava bylo okomentováno.
20.3.2023Tomáš Slach nalezl lokaci místa natáčení V televizním studiu z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
11.2.2023Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Kostel svatého Karla Boromejského z epizody 6. 17 vteřin seriálu Místo zločinu Ostrava.
29.10.2022Lipinski nalezl lokaci místa natáčení Vchod budovy kriminálky z epizody 5. Pro nic za nic seriálu Místo zločinu Ostrava.
2.6.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení U Dolní oblasti Vítkovic z epizody 13. Krvavý olej seriálu Místo zločinu Ostrava.
1.6.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na Masarykově náměstí 2 z epizody 10. Kyselina seriálu Místo zločinu Ostrava.
18.7.2021georgecuthbert vložil reálnou fotografii k místu natáčení Pitný pavilon z epizody 9. Kubelíkův případ seriálu Místo zločinu Ostrava.
18.7.2021georgecuthbert vložil reálnou fotografii k místu natáčení U hudební haly z epizody 9. Kubelíkův případ seriálu Místo zločinu Ostrava.
18.7.2021georgecuthbert vložil reálnou fotografii k místu natáčení Výslech MUDr. Milana Vaňka z epizody 9. Kubelíkův případ seriálu Místo zločinu Ostrava.
30.8.2020honzach7 nalezl lokaci místa natáčení U garáží z epizody 3. Tichošlápek seriálu Místo zločinu Ostrava.
30.8.2020honzach7 nalezl lokaci místa natáčení Kubelík v autě z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
15.7.2020jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Červená Felicie z epizody 13. Krvavý olej seriálu Místo zločinu Ostrava.
5.5.2020Zralocek vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ve Slezském divadle z epizody 7. Rituál seriálu Místo zločinu Ostrava.
21.3.2020Sjv nalezl lokaci místa natáčení Příjezd ke statku Rajšla z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
21.3.2020Sjv nalezl lokaci místa natáčení Statek Rajšlových z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
21.3.2020Sjv nalezl lokaci místa natáčení Rozhovor s Marikou z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
21.3.2020Sjv nalezl lokaci místa natáčení Dvůr statku Rajšlových z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.
21.3.2020Sjv nalezl lokaci místa natáčení Cesta mezi poli z epizody 8. Ohrožení seriálu Místo zločinu Ostrava.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 0.65