Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

ladak1

Módně stylizovaný "pocitový" film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů. Africký student Omar končí v Praze studium medicíny. Rád by se vrátil domů, do Angoly, ale nakonec dá přednost tříleté vědecké aspirantuře na pražské klinice. Na ruzyňském letišti, když vyprovází odjíždějícího přítele Amadua, zahlédne černošskou dívku, která ho zaujme. V krátké době oba mladé lidi svede náhoda. Dívka se jmenuje Mariama a v Praze bude studovat na technice. Omar jí nabídne doprovod v neznámém městě a také ji zavede do Mezinárodního studentského klubu, kde vjazzovém orchestru hraje na basu. Omar zatají Mariamě, že zůstává v Praze. Pro dívku je samozřejmostí, že se vrací domů, aby pomohl ve své zemi. Zkoušky na fakultě dopadnou pro Omara výborně. Na oslavný večírek jde Omar sám. Musí se vypořádat se svým svědomím a promyslet své činy. Hraje na basu své sólo, velké blues. Mariama se chce s Omarem rozloučit a najde ho na večírku. Oba zůstanou spolu až do rána. Poznali, že se v krátké době stačili do sebe zamilovat. Omar mění své rozhodnutí. Odjede do Afriky a bude pomáhat svým lidem. Bude také čekat na návrat milované Mariamy. (Filmový přehled)

12.8.2023ladak1 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Studovna z filmu Pražské blues.
12.8.2023ladak1 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Chodba z filmu Pražské blues.
2.3.2023Ladislav2 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Banka z filmu Pražské blues.
2.3.2023Ladislav2 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Obecní dům z filmu Pražské blues.
2.3.2023Ladislav2 vložil reálnou fotografii k místu natáčení U Hybernů z filmu Pražské blues.
12.7.2020jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Pražská lyžařka z filmu Pražské blues.
12.7.2020jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Schodiště z filmu Pražské blues.
13.2.2020marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Prašná brána z filmu Pražské blues.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 1.35