Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Video

Děj filmu či seriálu

trempík

Dvoudílný historický film se věnuje nejdramatičtějšímu období ze života plukovníka Emanuela Moravce - vlastence, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty. Emanuel Moravec (1893–1945) byl jednou z nejrozporuplnějších osobností moderních domácích dějin. Pozornost si získal jako přední český politik a voják z povolání, teoretik válečnictví a ceněný publicista. Coby horlivý vlastenec bojoval v československých legiích.

První část televizního filmu zastihuje Moravce na sklonku období první republiky, kdy se hlásí k ideálům prezidenta T. G. Masaryka. Patří do nejužšího okruhu kolem prezidenta Beneše. Prosazuje ozbrojený odpor proti nacistickému Německu. Mnichovská dohoda je pro něj takovým zklamáním, že začne otevřeně kritizovat Benešovu vládu. Vinou svých radikálních postojů přijde Moravec o dosavadní silnou ekonomickou pozici. Krach svého životního konceptu nese těžce – a pak se objevuje nabídka spolupráce s německými okupanty.

Druhá část vyprávění zastihuje Moravce po krachu jeho životního konceptu, poté, co přijal nabídku spolupráce s německými okupanty. Bývalý horlivý vlastenec se nyní přimyká k novým ideálům. Stává se jedním z nejhorlivějších představitelů české kolaborace s nacistickým okupačním režimem. Hitlerovu politiku a ideologii fašismu propaguje tvořivě a oddaně. Teprve postupně si ve své zaslepenosti uvědomuje, kam ho jeho ambice a touha po moci přivedly.

V hlavní roli se objeví slovenský herec Marián Labuda ml., který i fyzicky odpovídá svému historickému předobrazu - Emanuelu Moravcovi. I další postavy ve filmu si zahráli známí herci: partu plukovníka Jaroslava Hrbka, Moravcova morálně neústupného přítele z legií, se ujal Ondřej Vetchý, roli jeho kamaráda, redaktora Lidových novin Antonína Pešla, si zahrál Ondřej Malý a náročnou roli Moravcovy mladičké milenky Jolany Emmerové autoři svěřili talentované Daně Droppové. V roli prezidenta Edvarda Beneše exceluje Viktor Preiss, zatímco prezidenta Emila Háchu ztvárnil Milan Kňažko. Part poručíka Waltera Gretzkého, Moravcova žáka z vojenské akademie, který bývalému učiteli otevře cestu do nejvyšších nacistických kruhů, ztvárnil Vladimír Polívka. V rolích synů Emanuela Moravce Igora, Jurije a Emanuela Pavla se objeví mladí talentovaní herci Filip Březina, Oskar Hes a Matyáš Kovář. (Česká televize)

16.10.2021PC schválil fotografii k místu natáčení Odjezd z Vítkova z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
16.10.2021PC schválil fotografii k místu natáčení Na Vítkově z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
16.10.2021PC schválil fotografii k místu natáčení Památník na Vítkově z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.10.2021ladak1 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Odjezd z Vítkova z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.10.2021ladak1 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na Vítkově z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.10.2021ladak1 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Památník na Vítkově z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zatýkání plk. Hrbka z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Knihkupectví z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Plk. Hrbek ve městě z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Emanuel Moravec na ulici z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zbitý Němec z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na náměstí z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení U ateliéru z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ateliér Jurije Moravce z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulice v Praze z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zatýkání z epizody I. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulička v Praze z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulice v Praze II z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
15.9.2021Cholerikkadan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zatýkání plk. Hrbka II z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.
23.8.2021loxi nalezl lokaci místa natáčení Zbitý Němec z epizody II. díl seriálu Anatomie zrady.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

  • 4.10.2021 10:30 - 11:30 ČT1
    Osada

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 0.62