Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

yurasch

Píše se začátek padesátých let minulého století. Prahou znějí budovatelské písně a národ staví velkolepý pomník generalissimu Stalinovi. S jásavou atmosférou ovšem jako temný stín kontrastují procesy s nepřáteli režimu. Do těchto nelehkých časů je vsazen příběh desetiletého Honzíka Domnosila, který se musí vyrovnávat s absurditou doby, jakož i s "nástrahami velkoměsta", do nichž je se svou mladší sestřičkou Petruškou vržen z poklidného venkova. Přichází mezi "tvrdé" spolužáky do nové školy, což se neobejde bez mnoha nárazů. Nakonec je ale přijat a zařazuje se mezi třídní průšviháře, s nimiž zažívá nejedno dobrodružství. Ovlivňován svým okolím prochází i vnitřními rozpory mezi vírou v Boha a "vírou v Lenina". Název filmu, Vracenky označuje zvláštní variantu pouličního fotbálku, zároveň si ovšem při sledování tohoto filmu kupujeme od autorů jakousi pomyslnou "vracenku", jízdenku ke krátkodobému návratu do krušných padesátých let, a možná i do svého vlastního idylického dětství.

5.4.2021Pavel Hanek nalezl lokaci místa natáčení Ve dvorcích z filmu Vracenky.
5.4.2021Pavel Hanek vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ve dvorcích z filmu Vracenky.
18.1.2014Kabonil vložil reálnou fotografii k místu natáčení Vesnice z filmu Vracenky.
7.4.2013yurasch nalezl lokaci místa natáčení Vesnice z filmu Vracenky.
18.2.2012yurasch nalezl lokaci místa natáčení U kina z filmu Vracenky.
18.2.2012yurasch vložil reálnou fotografii k místu natáčení U kina z filmu Vracenky.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 0.59