Rudá armáda v boji o Brno
Dokumentární/Historický
Země původu: Československo
Natočeno v roce: 1965
Délka: 17 min
Režie: Václav Peša
Děj filmu či seriálu
Unikátní dokument režiséra Václava Peši je sestřihem archivních záběrů sovětských frontových kameramanů dokumentujících zejména osvobozování Brna na jaře roku 1945.
Režisér dokumentu a historik doc. PhDr. Václav Peša, DrSc. v roce 1962 odjel do Moskvy, kde získal ve zdejším vojenském archivu dokumentární filmy natočené válečnými kameramany při osvobozovacích bojích na jižní Moravě. Z těchto filmů vznikl dokument s názvem Rudá armáda v boji o Brno, se kterým při příležitosti 20. výročí osvobození v roce 1965 objížděl tehdejší národní podniky. V roce 1970 vznikl o osvobozovacích bojích další dokument s názvem Osvobození Moravy a Slezska.
V roce 1975 byly získané materiály použity v černobílém filmu Deník psaný na vodu, kde dotvářely atmosféru dobového děje.
Nejnavštěvovanější filmy:
Vyhledávání
Akce
-
kacer57 vložil místo natáčení Útulna k epizodě 7. Amulet seriálu Místo zločinu Zlín.
-
kacer57 vložil místo natáčení Rozhledna k epizodě 7. Amulet seriálu Místo zločinu Zlín.
-
kacer57 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před hospodou z epizody 7. Amulet seriálu Místo zločinu Zlín.
-
kacer57 vložil místo natáčení Před hospodou k epizodě 7. Amulet seriálu Místo zločinu Zlín.
-
kacer57 vložil místo natáčení Přehrada k filmu Hodina tance a lásky.
-
kacer57 vložil místo natáčení Hráz k filmu Hodina tance a lásky.
-
kacer57 vložil film Hodina tance a lásky.
-
kanadan90 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Budova divadla z epizody 12. Kleště seriálu 30 případů majora Zemana.
-
kanadan90 vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před divadlem z epizody 12. Kleště seriálu 30 případů majora Zemana.
Nejčerstvější informace
kacer57
Hodnocení: 114387
Mé filmy a seriály (317)
Moje místa (3275)
Mé nálezy (2910)
Vyfotil jsem (7812)




