Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

jiri

Scénář k mikrokomedii Hračičkové z cyklu Bližní na tapetě napsali Viktor Dusil a Jindřich Švehla. Dva důchodci, bývalý řidič Sentinelu děda Jarda Bálek (Lubomír Lipský st.) a Jaroušek Titěra (M. Homola) hrají hru na auta, která projíždějí v ulici kolem jejich domu. Podle toho, které auto právě připadne jednomu z nich, zapadne v hluboké louži nebo se úplně rozsype, tak ten získá až 5 bodů. Když přijede řidič se starým veteránem, zastaví před louží a ptá se, jestli je tam nějaká díra, tak dělají, že neslyší. V domě s dědou Bálkem bydlí také jeho vnuk hasič Karel (Ivan Vyskočil) a jeho těhotná žena (Michaela Mišková). Do louže před domem právě zapadne malý Fiat a jeho řidička (Jana Andresíková) prosí oba důchodce o pomoc, jestli by jí pomohli auto roztlačit. Oba důchodci znovu dělají že neslyší. Pomůže jí až řidič projíždějícího Gazíku (Václav Lohniský), kterého se ptají, jestli je Gazík typově osobák nebo náklaďák. Je to osobák a tak Titěra v tom případě nezíská žádný bod. V tom vyjde z Bálkova domu Karlova rodící žena a oznamuje dědovi, že dítě už chce na svět, jestli by zatelefonoval Karlovi do práce. Telefon v telefonní budce však nefunguje a tak musejí odejít do jiné vzdálenější na sídlišti. Ani tam to ale není bez problémů a tak všechno trvá hrozně dlouho. Děda Bálek neustále řeční mimo realitu. Když konečně dorazí sanitka k Bálkovu domu, tak zapadne do jámy a zlomí se jí poloosa. Do místa se sjíždějí auta, ze kterých měli oba důchodci předtím zábavu a jejich řidiči se snaží budoucí rodičce pomoci odvozem. Gazík je však pro převoz rodičky v leže nevhodný a Fiat moc malý. Když už jsou oba důchodci zoufalí, tak konečně přijíždí Karel s vypůjčenou požárnickou dodávkou. (jiri)

24.3.2021honzach7 okomentoval místo natáčení Druhá telefonní budka z filmu Bližní na tapetě: Hračičkové.
22.3.2021jiri vložil místo natáčení Druhá telefonní budka k filmu Bližní na tapetě: Hračičkové.
22.3.2021jiri vložil místo natáčení Teď mi jede tutovka k filmu Bližní na tapetě: Hračičkové.
22.3.2021jiri vložil film Bližní na tapetě: Hračičkové.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2021 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Heureka.cz | Paetrik | Fotíme Oba | 0.68