Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Děj filmu či seriálu

kacer57

Nad poklidnou horskou krajinou zní hlasy vojáků, kteří o tento kousek země - Dukelský průsmyk - kdysi svedli těžkou bitvu. Děj se vrací zpět téměř o dvacet let, do září roku 1944. Bývalý učitel Martin Dzurniak, nyní zbrojní zásobovač československého armádního sboru, se po bojích v Sovětském svazu ocitne se svojí jednotkou poblíž hranic své vlasti. Čeští a slovenští vojáci netuší, že místo několika dní budou bojovat několik týdnů a že mnoho z nich tady padne. Martinovi se podaří vyjednat dodávku zbraní od sovětského kapitána Ivanova a jen zázrakem se zachrání při hloubkovém náletu německého stihače na svůj džíp. Na začátku října překročí vojáci hranice, ale těžké boje pokračují. Martin vede diskuse s četařem Brzoněm a věří, že po válce se změní svět k lepšímu, protože válka lidi naučí solidaritě. Brzoň je však skeptik. Při odstraňování miny je Martin těžce raněn a skončí v nemocnici. Setká se tu s raněnými spolubojovníky ale i s maďarským zajatcem. Záporné naladění vůči „nepříteli“ se změní, když se pacienti dozvědí, že mladému muži bude amputovaná noha. Přejdou měsíce. Martin se belhá o berlích na procházku. Uslyší zvony a ví, že válka skončila. Chvíli se cítí sám, ale pak jej obklopí jásající dav. (jarda53)

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2022 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.89