Menu

Cesta za oceán

Děj filmu či seriálu

kacer57

Jak norská korunní princezna potkala nejmocnějšího muže světa a překročila Atlantik, aby pomohla bránit svou zem před nacismem... „Všechno se ten den změnilo. Pro mě, moji rodinu a celou moji zemi. Pro malý norský národ, který byl od toho dne okupován temnou, brutální silou, která šířila svůj všestravující požár po celém světě.“ V dubnu 1940 provedlo Hitlerovské Německo invazi do Dánska a v nadcházejících dnech napadlo také Norsko, aniž by zemím vyhlásilo válku. Zatímco Dánsko bylo obsazeno bez boje, norská armáda okupantům vzdorovala a podařilo se jí tak zajistit čas nutný i pro evakuaci královské rodiny, vlády a parlamentu na sever země. Mezi nimi byl i korunní princ Olav, korunní princezna Märtha a jejich tři děti. Před nimi se rozprostíraly jen obavy, co přinesou další dny a zda se jich dočkají živí… Výpravný seriál Cesta za oceán (původním názvem Atlantic Crossing) sledující dramatické osudy norské královské rodiny během druhé světové války, vzbudil v Norsku obrovský divácký zájem.

21.1.2024Mipix vložil reálnou fotografii k místu natáčení Na norské vojenské základně z epizody Zborcený trůn seriálu Cesta za oceán.
21.1.2024Mipix vložil místo natáčení Na norské vojenské základně k epizodě Zborcený trůn seriálu Cesta za oceán.
21.1.2024Mipix vložil reálnou fotografii k místu natáčení Norská vojenská základna z epizody Zborcený trůn seriálu Cesta za oceán.
21.1.2024Mipix vložil místo natáčení Norská vojenská základna k epizodě Zborcený trůn seriálu Cesta za oceán.
22.4.2023Ladislav2 vložil reálnou fotografii k místu natáčení V kostele z epizody Dary seriálu Cesta za oceán.
13.12.2022vv okomentoval místo natáčení V knihovně z epizody Dary seriálu Cesta za oceán.
13.12.2022vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení V knihovně z epizody Dary seriálu Cesta za oceán.
7.8.2022kulturak vložila reálnou fotografii k místu natáčení V knihovně z epizody Dary seriálu Cesta za oceán.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2024 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 1.24