Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Komentáře

JirkaRybka

Pozici kamery (nebo spíš místo, nad kterým zrovna letěla) jsem se snažil podle zákrytů budov vyměřit pokud možno přesně, nicméně podstatnější je zde možná informace, že vidíme hotel Corinthia v Kongresové ulici.

Jde myslím o jeden z příkladů situace, kde zdejší definice adresy jako "místa kde byla kamera" trochu postrádá smysl. Zatímco u běžných záběrů je téměř lhostejné zda se uvede adresa na jedné či druhé straně ulice (například), záběry pořízené na velkou vzdálenost v podstatě spadají do dvou skupin: Záběry typu panorama, které postrádají konkrétní přesně vymezený cíl, skutečně nelze řešit jinak než uvedením pozice kamery - a jde skutečně o údaj, který čtenáře webu nejspíš zajímá, tedy "odkud takový výhled mohu spatřit?", zde tedy vše v pořádku. Pak ale máme také záběry konkrétních jednotlivých objektů, jako právě tento, u nichž by asi čtenáře především zajímalo kde je onen objekt, spíše než přesné souřadnice vcelku nepodstatného místa odkud to bylo zabrané (či dokonce u leteckých záběrů místa, nad kterým něco letělo, kam se zhusta nedá po zemi ani pořádně dostat, a odkud podobný výhled neuvidíme(!) ani omylem). Stálo by možná znovu za úvahu, zda výjimečně přece jen neuvádět spíše adresu cíle záběru (a třeba to nějak v té adrese označit).

2018-10-18 09:50:15

Komentovaný záběr | Reagovat

Vlož komentář

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

vv

Hodnocení: 92348

Mé filmy a seriály (139)

Moje místa (5464)

Mé nálezy (3550)

Vyfotil jsem (4102)

Nejaktivnější uživatelé

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2020 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 0.39