Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Město za zády

Heureka Město za zády
Město za zády

Detail filmu

Komentáře

JirkaRybka

Po odeslání prvního komentáře mě teprve napadlo sáhnout ještě doma do knihovničky, kde jsem v knize Zmizelá Praha - Nádraží a železniční tratě, 3. díl (stránka 125 dole, vlečka mlékárny) našel srovnávací fotku přibližně stejným směrem z roku 1971. Souhlasí na ní nízké objekty za Tudorem, stromy kolem nich (i když z jiného úhlu), dráty zavěšené křížem nad křižovatkou, i ta značka na travnatém ostrůvku a truhlík s květinami u ní. Co se ve filmu zdá být dvojicí komínů v dálce, jsou patrně jen tmavé sloupy, zatímco skutečný komín Lihovaru se skrývá ve stromech vlevo (je na screenu vidět mezi větvemi svislý rovný okraj). Silnice je v knize ještě bez vodorovného značení, ale fotka je o 2 roky starší než film. Na základě velmi podobné fotky v knize tedy vkládám adresu.

2021-07-04 09:38:44

Komentovaný záběr | Reagovat

JirkaRybka

Tohle se těžko ověřuje, ale připadá mi to jako Strakonická zabraná směrem do centra někde u křižovatky Lihovar. V záběru je specifický dvoulampový sloup osvětlení typický především pro Podolské nábřeží (tam ale vždy v kombinaci s tramvajovou tratí), dle jiných screenů ale takové byly i na Strakonické. Vlevo je vidět značka "Pozor vlak", což by odpovídalo vlečkové koleji podél Strakonické - o té se těžko cokoliv hledá, ale dle jednoho příspěvku v diskusi K-Reportu prý vedla do mlékárny a zanikla cca. v době natáčení. Bohužel ortofoto ze 70. let mi nefunguje, tak se s upřesněním a ověřením dál nedostanu.

2021-07-04 09:15:17

Komentovaný záběr | Reagovat

Vlož komentář

Jméno(*)
E-mail
Opište kód(*,1)
Komentář(*,2)

*) Údaje označené hvězdičkou a tučným písmem jsou povinné.

1) Pokud se přihlásíte nemusíte vyplňovat některé údaje.

2) Nepřihlášený uživatel nemůže vkládat některé textové prvky - například odkazy.

Chcete-li text v textových polích naformátovat, použijte následující značky:

*Kurzíva* nebo _Kurzíva_

**Tučný text** nebo __Tučný text__

#Nadpis první úrovně

##Nadpis druhé úrovně

Příklad [odkazu](https://filmovamista.cz) na Filmová místa.cz. Vznikne:
Příklad odkazu na Filmová místa.cz.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Milsn

Hodnocení: 122778

Mé filmy a seriály (12)

Moje místa (1490)

Mé nálezy (1641)

Vyfotil jsem (10829)

Nejaktivnější uživatelé

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 1.3