Menu

Zrod vojevůdce: Jáklův Žižka dorazí do kin letos v září

Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV.

Dcera autora scénářů Císařův pekař nebo Byl jednou jeden král vydala monografii o Werichovi a jeho ženách

Jan Werich, český herec a klíčová osobnost Osvobozeného divadla. Manželka Zdena, dcera Jana a vnučka Zdena řečená Fanča. To byly souputnice v jeho životě, jejich životní příběhy jsou zahaleny mnoha dohady spojenými se životem ve stínu osobnosti hereckého velikána. Pro Wericha byly tyto tři ženy tím nejcennějším, co na světě měl – kromě svého publika. Kniha vychází také z vyprávění autorčina otce, Jiřího Brdečky. Spolu s Werichem napsali scénář k filmům Císařův pekař, Byl jednou jeden král a Až přijde kocour, kterému vdechli život spolu s Vojtěchem Jasným.

Poslední závod: Historický survival o nezlomné vůli, která tentokrát vede ke smutnému konci

Legendární příběh Bohumila Hanče (Kryštof Hádek) a Václava Vrbaty (Vladimír Pokorný) každý zná, málokdo ale ví, jak se opravdu odehrál. Výpravné filmové drama Poslední závod režiséra Tomáše Hodana přibližuje tehdejší události z mrazivých hřebenů Krkonoš tak, jak se opravdu staly. Vyzdvihuje důležitou a zapomenutou postavu Emericha Ratha (Marek Adamczyk). Film vstoupil do kin 24. března, tedy přesně v den výročí tehdejšího lyžařského závodu z roku 1913.

Betlémské světlo: Nejen komedie o stárnoucím spisovateli a jeho velké představivosti

Film Jana Svěráka se odvíjí v duchu veselém i smutném. Nejde totiž jen o komedii pro zasmání. Otec a syn Svěrákovi nás nutí zamýšlet se nad smyslem života, přináší pro ně typický humor, s nadsázkou zlehčují konec života, kdy se hrdina ocitá ve své rakvi a vesele pokuřuje. Snímek zobrazuje touhy stárnoucího manželského páru pomáhat si a být spolu v různých životních situacích. Zdeněk Svěrák představuje spisovatele Švejnohu, jeho manželku už potřetí ve filmovém světě představuje Daniela Kolářová.

Spencer: Naivní Diana uprostřed královské rodiny

Životopisné drama režiséra Pabla Larraín (např snímek Jackie) o Dianě Spencer (Kristen Stewart) je obrazem zoufalství ženy, která se neztotožnila s tradicemi anglické královské rodiny. Manželství je nenávratně pryč. Opory, kterou jí mohl poskytnout manžel princ Charles (Jack Farthing), se nedočkala.

Závěr výpravného příběhu o Marii Terezii ukázal konečnost lidského života velké panovnice

Poslední díl koprodukční pětidílné minisérie, na které spolupracovala Česká televize spolu s maďarskou, německou, francouzskou, rakouskou a slovenskou produkcí, o velké panovnici z mocného habsburského rodu Marii Terezii (Ursula Straussová) uvedla na začátku nového roku na svém prvním programu Česká televize.

Jak a podle čeho vybrat dobrou televizi?

Čeká vás výběr nové televize? Pak se vám klidně může stát, že budete překvapeni, jak široká nabídka nejrůznějších televizí momentálně na trhu je. Pokud chcete od své televize co nejvíce, pak vás jistě bude zajímat, jaké funkce byste mohli využít a jaké požadavky byste na svou televizi mohli mít. Jak se v tom vyznat? Poradíme vám, jak a podle čeho vybrat dobrou televizi.

Ve jménu Otce, Syna a klanu Gucci: tenhle film si nenechte ujít!

Snímek Ridleyho Scotta je inspirován stejnojmennou knihou, která se pyšní podtitulem příběh vraždy, šílenství, luxusu a závisti. Slova dokonale shrnující skoro tří hodinový snímek s vynikajícími herci v popředí: hlavních rolí se zhostili Lady Gaga a Adam Driver.

Tajemství staré bambitky: pokračování je hotové, premiéra se však posouvá

Co se stane s mladým párem, když kouzlo zamilovanosti pomine? Co dělat, když se smůla lepí na paty? V pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky uvidíme postavy známé již z prvního dílu, zároveň je doplní nové a dle prvních informací atraktivní figury. Příběh pohádky Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj úspěšné stejnojmenné televizní pohádky.

České jaro: na světové výstavě EXPO jsme ohromili svět unikátním vynálezem na výrobu pitné vody

Celovečerní dokument mapuje vznik českého vynálezu s názvem S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource), který má při téměř nulových nákladech získat i na nejsušších místech planety pitnou vodu a zakládat oázy v pouštích. Film popisuje dvouletou bitvu sedmi odvážných vědců a události, které ovlivňují českou účast na výstavě EXPO 2020. Zabývá se problematikou nedostatku vody v mnoha oblastech světa a jejím možným řešením.

Jak si nevzít princeznu prozradí ČT na Štědrý večer

Co by to bylo za Vánoce bez pohádek! I letos o Štědrém večeru uvede Česká televize zbrusu nový příběh. Již tradičně se režie vánoční pohádky ujal Karel Janák, v hlavních rolích se objeví Marek Adamczyk, Anna Fialová, moudré sudičky ztvární Iva Janžurová, Naďa Konvalinková a Daniela Kolářová.

Prvním letošním vánočním snímkem je Přání Ježíškovi

Na svátek svatého Martina přijde do kin něžná vánoční komedie Přání Ježíškovi. Film slibuje obyčejné lidské příběhy, které známe všichni z vlastní zkušenosti, okořeněné trefnou situační komikou. V hlavních rolích se blýskne Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Matěj Hádek, Jiří Langmajer a další. Romantickou komedii přirovnává režisérka Marta Ferencová ke stylu britské klasiky Láska nebeská.

Není čas zemřít: kde se natáčela nejnovější Bondovka?

Filmy s agentem 007 spojuje několik jmenovatelů: akce, krásné ženy a exkluzivní filmová místa. Filmový štáb cestuje po celém světě, aby nabídnul ty nejzajímavější exteriéry. Ať už jste nejnovější díl Není čas zemřít již viděli, nebo se do kina teprve chystáte, podívejte se s námi, kam filmový štáb během natáčení zavítal.

Odešel Bébel: připomeňte si nejslavnější role a zajímavá místa, kde natáčel

Jean-Paul Belmondo, mezi svými fanoušky znám jako Bébel, odešel do filmového nebe 6.9.2021 ve věku 88 let. Jak sám v několika rozhovorech zdůrazňoval: „Smrti se nebojím, měl jsem krásný život!“. A také že ano. Připomeňme si jej v několika nejlepších filmových rolích.

Ryan Gosling si užije díky Netflixu jarní Prahu

V Praze se na konci jara začne natáčet ambiciózní detektivní thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Půjde o nejdražší filmový projekt americké streamovací společnosti Netflix. Filmaře zaujaly vedle tajemných pražských uliček a ochotných klubů vojenské historie také štědré filmové pobídky: dvacet procent z financí, které americký štáb v České republice utratí, dostane díky filmovým pobídkám zpět. Film bude vznikat s pomocí Stillking films, společnosti, která sídlí na pražském Barrandově.

S létem do kin přichází romantická komedie Matky

Snímek matky je lehkou prázdninovou komedií převážně pro ženy, a především pro maminky, které se v mnohých situacích samy poznají. V tom je film roztomilý, dokáže vtipně a ve zkratce vystihnout mateřské zážitky: těhotenské obavy, protivnou sestru v porodnici, ne vždy jednoduché vztahy s rodiči i partnery, závislost na sociálních médiích, problémy matek ve zlatých klecích i opuštěných samoživitelek.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 20 | 21

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2024 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 0.85