Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Menu

Tajemství staré bambitky: pokračování je hotové, premiéra se však posouvá

Co se stane s mladým párem, když kouzlo zamilovanosti pomine? Co dělat, když se smůla lepí na paty? V pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky uvidíme postavy známé již z prvního dílu, zároveň je doplní nové a dle prvních informací atraktivní figury. Příběh pohádky Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj úspěšné stejnojmenné televizní pohádky.

České jaro: na světové výstavě EXPO jsme ohromili svět unikátním vynálezem na výrobu pitné vody

Celovečerní dokument mapuje vznik českého vynálezu s názvem S.A.W.E.R. (Solar-Air-Water-Earth-Resource), který má při téměř nulových nákladech získat i na nejsušších místech planety pitnou vodu a zakládat oázy v pouštích. Film popisuje dvouletou bitvu sedmi odvážných vědců a události, které ovlivňují českou účast na výstavě EXPO 2020. Zabývá se problematikou nedostatku vody v mnoha oblastech světa a jejím možným řešením.

Jak si nevzít princeznu prozradí ČT na Štědrý večer

Co by to bylo za Vánoce bez pohádek! I letos o Štědrém večeru uvede Česká televize zbrusu nový příběh. Již tradičně se režie vánoční pohádky ujal Karel Janák, v hlavních rolích se objeví Marek Adamczyk, Anna Fialová, moudré sudičky ztvární Iva Janžurová, Naďa Konvalinková a Daniela Kolářová.

Prvním letošním vánočním snímkem je Přání Ježíškovi

Na svátek svatého Martina přijde do kin něžná vánoční komedie Přání Ježíškovi. Film slibuje obyčejné lidské příběhy, které známe všichni z vlastní zkušenosti, okořeněné trefnou situační komikou. V hlavních rolích se blýskne Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Matěj Hádek, Jiří Langmajer a další. Romantickou komedii přirovnává režisérka Marta Ferencová ke stylu britské klasiky Láska nebeská.

Není čas zemřít: kde se natáčela nejnovější Bondovka?

Filmy s agentem 007 spojuje několik jmenovatelů: akce, krásné ženy a exkluzivní filmová místa. Filmový štáb cestuje po celém světě, aby nabídnul ty nejzajímavější exteriéry. Ať už jste nejnovější díl Není čas zemřít již viděli, nebo se do kina teprve chystáte, podívejte se s námi, kam filmový štáb během natáčení zavítal.

Odešel Bébel: připomeňte si nejslavnější role a zajímavá místa, kde natáčel

Jean-Paul Belmondo, mezi svými fanoušky znám jako Bébel, odešel do filmového nebe 6.9.2021 ve věku 88 let. Jak sám v několika rozhovorech zdůrazňoval: „Smrti se nebojím, měl jsem krásný život!“. A také že ano. Připomeňme si jej v několika nejlepších filmových rolích.

Ryan Gosling si užije díky Netflixu jarní Prahu

V Praze se na konci jara začne natáčet ambiciózní detektivní thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Půjde o nejdražší filmový projekt americké streamovací společnosti Netflix. Filmaře zaujaly vedle tajemných pražských uliček a ochotných klubů vojenské historie také štědré filmové pobídky: dvacet procent z financí, které americký štáb v České republice utratí, dostane díky filmovým pobídkám zpět. Film bude vznikat s pomocí Stillking films, společnosti, která sídlí na pražském Barrandově.

S létem do kin přichází romantická komedie Matky

Snímek matky je lehkou prázdninovou komedií převážně pro ženy, a především pro maminky, které se v mnohých situacích samy poznají. V tom je film roztomilý, dokáže vtipně a ve zkratce vystihnout mateřské zážitky: těhotenské obavy, protivnou sestru v porodnici, ne vždy jednoduché vztahy s rodiči i partnery, závislost na sociálních médiích, problémy matek ve zlatých klecích i opuštěných samoživitelek.

Tomáš Holý bude mít pamětní desku na domě, kde bydlel. Přijďte ji s námi odhalit

Nejlepší český dětský herec Tomáš Holý bude mít pamětní desku na domě, kde strávil většinu svého života. Přijďte ji s námi odhalit již 10. června.

Betlémské světlo dotočeno, hlásí Svěrákovi

Po měsíci a půl skončilo natáčení nového filmu režiséra Jana Svěráka s názvem Betlémské světlo. Do kin by se měla komedie o hledání životní harmonie dostat v dubnu příštího roku. V hlavních rolích se představí Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tereza Rambo, Vojtěch Kotek či Vladimír Javorský.

Film Přání Ježíškovi má venku první teaser

Před letošními Vánocemi přijde do kin nová oddechová komedie Přání Ježíškovi. Autoři snímku odvážně tvrdí, že chtějí být českou odpovědí na legendární Lásku Nebeskou. Faktem je, že se nechali inspirovat v Polsku slavným filmem Listy do M. z roku 2011. Dnes tam již běží čtvrté pokračování filmu. Poláci prodali filmová práva na tento úspěšný scénář také do Hollywoodu, čeští diváci, ale uvidí příběh mnohem dřív než ti američtí.

Slovenská režisérka natáčí novou výpravnou pohádku Zakletá jeskyně

„Máme za sebou přibližně třetinu natáčení, začali jsme ještě v třeskuté zimě, protože jsme potřebovali mít v záběrech sníh. Aktuálně pokračujeme v přípravách na jarní natáčení na Slovensku i v Čechách,” prozradila režisérka filmu Mariana Csengel Solčanská (Únos, Sviňa, Láska na vlásku).

Od letu prvního člověka do vesmíru uplyne 60 let, snímek o Gagarinovi vysílala ČT

V sobotu 10.dubna večer uvedla Česká televize na svém druhém programu ruský životopisný snímek Gagarin: První ve vesmíru. Příběh vypráví o majoru Juriji Gagarinovi, muži, který 12. dubna 1961 odletěl z kazašského kosmodromu Bajkonur v raketě Vostok 1 na oběžnou dráhu, aby obletěl Zemi a po 106 minutách přistál u vesnice Smelovka v Saratovské oblasti SSSR. Film je popisný a ukazuje Gagarina jako dokonalého vojáka i manžela. Příběh končí oslavným návratem na Zem, nic už nezmiňuje o pozdější životě kosmonauta číslo 1, který otevřel dalším astronautům dveře do vesmíru. 12. dubna se slaví jako Mezinárodní den kosmonautiky.

Máte ve svém okolí komorní kina? Napište nám o nich!

Malá kina neskončí a ani pandemický nástup streamovacích služeb je nemůže ohrozit. Proč? Na to najdete odpověď v následujícím článku. Nejprve se ale pojďme podívat na ta pražská, která, pokud zrovna ve světě nezuří virová nákaza, naše redakce často a ráda navštěvuje. Pokud máte ve svém okolí nějaké komorní či artové kino Vašeho srdce, neváhejte nám o něm napsat!

Ryan Gosling si užije díky Netflixu jarní Prahu

V Praze se na konci jara začne natáčet ambiciózní detektivní thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Půjde o nejdražší filmový projekt americké streamovací společnosti Netflix. Filmaře zaujaly vedle tajemných pražských uliček a ochotných klubů vojenské historie také štědré filmové pobídky: dvacet procent z financí, které americký štáb v České republice utratí, dostane díky filmovým pobídkám zpět. Film bude vznikat s pomocí Stillking films, společnosti, která sídlí na pražském Barrandově.

Lady Gaga si zahraje černou vdovu, manželku dědice Gucci

Na začátku je bohatá princezna, romantická láska, na konci smrt a žena obviněná z vraždy svého manžela, která prožije šestnáct let natvrdo v italské věznici. Vítejte ve světě Domu rodiny Gucci, módních magnátů Patrizie Reggiani a Maurizia Gucci: ve filmu jim život vdechnou Lady Gaga a Adam Driver, režii má na svědomí Ridley Scott.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 20 | 21

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2023 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | Paetrik | 0.96