Menu

Tomáš Holý bude mít pamětní desku na domě, kde bydlel. Přijďte ji s námi odhalit

Nejlepší český dětský herec Tomáš Holý bude mít pamětní desku na domě, kde strávil většinu svého života. Přijďte ji s námi odhalit již 10. června.

Betlémské světlo dotočeno, hlásí Svěrákovi

Po měsíci a půl skončilo natáčení nového filmu režiséra Jana Svěráka s názvem Betlémské světlo. Do kin by se měla komedie o hledání životní harmonie dostat v dubnu příštího roku. V hlavních rolích se představí Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tereza Rambo, Vojtěch Kotek či Vladimír Javorský.

Film Přání Ježíškovi má venku první teaser

Před letošními Vánocemi přijde do kin nová oddechová komedie Přání Ježíškovi. Autoři snímku odvážně tvrdí, že chtějí být českou odpovědí na legendární Lásku Nebeskou. Faktem je, že se nechali inspirovat v Polsku slavným filmem Listy do M. z roku 2011. Dnes tam již běží čtvrté pokračování filmu. Poláci prodali filmová práva na tento úspěšný scénář také do Hollywoodu, čeští diváci, ale uvidí příběh mnohem dřív než ti američtí.

Slovenská režisérka natáčí novou výpravnou pohádku Zakletá jeskyně

„Máme za sebou přibližně třetinu natáčení, začali jsme ještě v třeskuté zimě, protože jsme potřebovali mít v záběrech sníh. Aktuálně pokračujeme v přípravách na jarní natáčení na Slovensku i v Čechách,” prozradila režisérka filmu Mariana Csengel Solčanská (Únos, Sviňa, Láska na vlásku).

Od letu prvního člověka do vesmíru uplyne 60 let, snímek o Gagarinovi vysílala ČT

V sobotu 10.dubna večer uvedla Česká televize na svém druhém programu ruský životopisný snímek Gagarin: První ve vesmíru. Příběh vypráví o majoru Juriji Gagarinovi, muži, který 12. dubna 1961 odletěl z kazašského kosmodromu Bajkonur v raketě Vostok 1 na oběžnou dráhu, aby obletěl Zemi a po 106 minutách přistál u vesnice Smelovka v Saratovské oblasti SSSR. Film je popisný a ukazuje Gagarina jako dokonalého vojáka i manžela. Příběh končí oslavným návratem na Zem, nic už nezmiňuje o pozdější životě kosmonauta číslo 1, který otevřel dalším astronautům dveře do vesmíru. 12. dubna se slaví jako Mezinárodní den kosmonautiky.

Máte ve svém okolí komorní kina? Napište nám o nich!

Malá kina neskončí a ani pandemický nástup streamovacích služeb je nemůže ohrozit. Proč? Na to najdete odpověď v následujícím článku. Nejprve se ale pojďme podívat na ta pražská, která, pokud zrovna ve světě nezuří virová nákaza, naše redakce často a ráda navštěvuje. Pokud máte ve svém okolí nějaké komorní či artové kino Vašeho srdce, neváhejte nám o něm napsat!

Ryan Gosling si užije díky Netflixu jarní Prahu

V Praze se na konci jara začne natáčet ambiciózní detektivní thriller The Gray Man s Ryanem Goslingem v hlavní roli. Půjde o nejdražší filmový projekt americké streamovací společnosti Netflix. Filmaře zaujaly vedle tajemných pražských uliček a ochotných klubů vojenské historie také štědré filmové pobídky: dvacet procent z financí, které americký štáb v České republice utratí, dostane díky filmovým pobídkám zpět. Film bude vznikat s pomocí Stillking films, společnosti, která sídlí na pražském Barrandově.

Lady Gaga si zahraje černou vdovu, manželku dědice Gucci

Na začátku je bohatá princezna, romantická láska, na konci smrt a žena obviněná z vraždy svého manžela, která prožije šestnáct let natvrdo v italské věznici. Vítejte ve světě Domu rodiny Gucci, módních magnátů Patrizie Reggiani a Maurizia Gucci: ve filmu jim život vdechnou Lady Gaga a Adam Driver, režii má na svědomí Ridley Scott.

Hrdinové z hor: Hádek se představí jako Mistr lyžař ve snímku Poslední závod

Na konci února začalo natáčení snímku Poslední závod, vyprávějícím o známé krkonošské tragédii z raného období lyžařského sportu. Padesátikilometrový závod v běhu na lyžích se stal osudným dvěma přátelům Bohumilu Hančovi a Václavu Vrbatovi, kteří 24.3. 1913 nešťastně zahynuli při prudké změně počasí na hřebenech Krkonoš. Příběh byl už jednou zfilmován, a to v roce 1956 pod názvem Synové hor. Současnou poctu dvěma lyžařům natáčí režisér Tomáš Hodan. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek, Vladimír Pokorný a Marek Adamczyk. První klapka padla ve Františkově u Rokytnice nad Jizerou.

Režisérka Pavlásková tentokrát vsadila na vánoční komedii, slibuje nevšední svátky

V Praze právě probíhá natáčení nového snímku Ireny Pavláskové Vánoční příběh. Jde o komedii odehrávající se během Štědrého dne, v níž několik hrdinů prožije opravdu nevšední a nezapomenutelné Vánoce. Snímek bude plný nečekaných situací a emocí, dojemných chvil, zábavy a s jedinečným obsazením hereckých hvězd: ve snímku se blýskne Karel Roden, Jiřina Bohdalová nebo stará známá komediální dvojice Lábus – Kaiser. Premiéra by měla být na podzim 2021.

Filmaři nikdy nespí: v Praze se čile natáčí pro Amazon Prime

V pražských ulicích v těchto dnech probíhá natáčení třetí série britsko-německého mysteriózního seriálu Hanna americké streamovací společnosti Amazon TV. Produkci v ČR má na starosti česká firma Film United. I když se může na první pohled zdát, že filmařské řemeslo v době covidní spí, není tomu tak. Další snímek, který od 1. února vzniká v Česku je White Bird, film, který produkuje Julia Roberts a Owen Wilson. V hlavní roli se má objevit Gillian Anderson (Akta X).

Jak natočit legendární filmy s Tomášem Holým?

Je to příběh naší největší dětské filmové hvězdy, Tomáše Holého. Projdeme spolu, krok za krokem, jeho filmovou kariérou. Je to literatura faktu? O něco méně přísná než literatura faktu, ale přesnější než běžná zábavná knížka. Něco mezi tím. Fakta o Tomášovi a o filmech jsou tak přesná, jak je jen lze po 40 letech ověřit. Na přání svého okolí se autor rozhodl zpracovat i nějaké ty veselé historky nejen z natáčení. Vybral takové, jež spolehlivě pocházejí od lidí, kteří u natáčení prokazatelně byli – protože i veselé historky z natáčení mají nepochybně svoji vypovídací hodnotu. A samozřejmě připojujeme i pár fotografií z rodinného archivu.

Petr Jákl produkuje film s De Nirem a Malkovichem, termín premiéry Jana Žižky je zatím ve hvězdách

Po natočení snímku Jan Žižka se režisér a producent Petr Jákl začal orientovat více na zahraniční filmový trh. Po svých producentských počinech Nejvyšší pocta s Edem Harrisem a Samuelem L. Jacksonem, Best Sellers s Michaelem Cainem, nebo Axis Sally s Al Pacinem právě natáčí film Wash Me in the River s Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem.

Hřebejk natáčí v Olomouci seriál z univerzitního prostředí Pozadí událostí

Město Olomouc právě hostí natáčení detektivní komediální minisérie Pozadí událostí. Osvědčenou dvojici Jan Hřebejk – Petr Jarchovský doplnil spisovatel Michal Sýkora a vznikl čtyřdílný seriál z univerzitního prostředí.

Zločiny Velké Prahy: „Pro dobrého detektiva nebo četníka je důležitý fištrón. To platí i dnes.“

Autor námětu a odborný poradce televizních Četnických humoresek Michal Dlouhý představuje nový seriál České televize Zločiny Velké Prahy. V rolích detektivů se představí Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer a Denis Šafařík.

Nové vánoční pohádky České televize: O léčivé vodě

Tradice České televize trvá i v době koronavirové. Opět se můžeme v televizním programu těšit na premiérové pohádky. Na Štědrý den uvede ČT pohádku Karla Janáka O vánoční hvězdě, o den později na Boží hod vánoční Hodinářova učně, jehož režisérkou je Jitka Rudolfová, a na svatého Štěpána výpravnou pohádku O léčivé vodě, která tradičně vznikla v koprodukci s RTVS, podobně jako Čarovný kamínek, O zakletém králi a odvážném Martinovi, Johančino tajemství nebo Zázračný nos. Režisérem té nejnovější je Ján Sebechlebský.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 20 | 21

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006-2024 | Movieloci.com | Lieuxtournage.fr | Krásný Krámek | TH Shop | Paetrik | 0.69